Jakub Novák: Necháme na hřišti všechno!

Verze pro tisk |

Kuba hraje v České Lípě druhou sezónu, protože tento rodák z Polevska nejprve hájil barvy Nového Boru. Jako nováček se výborně zorientoval na pozici centra a jeho stále stoupající kvalita dává tušit, že v České Lípě vyrůstá další kvalitní hráč.

Jakub skončil druhý v kanadském bodování juniorské ligy a neztratil se ani ve své první sezóně v „A“ týmu, kde se postupem času stal jedním z klíčových hráčů a jeho bodový příspěvek 18+6 v 18 zápasech je výborná vizitka.


1) Jakube, v České Lípě "kroutíš" druhou sezónu, mohl bys popsat, jaký byl tvůj start v českolipském dresu

 Start byl plný očekávání. V Novém Boru to jak s přístupem k tréninku, tak kvalitou hráčů nebylo příliš dobré. Těšil jsem se na nový a lepší florbal. Některé kluky z Lípy jsem už znal, takže všechno proběhlo bez problémů.

2) Jak bys zhodnotil uplynulé dvě sezóny?

Pro mě byla první sezona povedená, jelikož jsme s dorostem postoupili na Mistrovství České republiky do Prahy a s juniorským týmem jsme obsadili 3. místo. Akorát jsem si musel zvykat na kombinační hru, se kterou jsem se do té doby příliš nesetkal. Druhou sezonu jsem si užil naplno. S ,,A" týmem jsme sice opět skončili těsně pod vrcholem, ale s juniorským jsme se probojovali až do bojů o juniorskou extraligu. Hodně se mi dařilo střelecky, což doufám prokážu i v baráži.

3) Junioři si po mnoha letech vybojovali historický postup do baráže o juniorskou ligu, narazíte na Havířov, co od této série očekáváte?

Horšího soupeře jsme asi dostat nemohli, ale máme silný tým, a pokud necháme na hřišti všechno, tak můžeme uspět.

4) Jak probíhala příprava na baráž? V posledním turnaji jste zaváhali s druhým a třetím týmem tabulky...

Juniorský tým začal trénovat na velkém hřišti, sehráli jsme kvalitní přátelská utkání s Mladou Boleslaví a Libercem. Ty poslední dva ligové zápasy jsme asi podcenili, ale také jsme nebyli v
kompletní sestavě. Musíme si z toho vzít ponaučení právě do zápasu s Havířovem.

5) Na co bys fanoušky v sobotu od 19 hodin pozval?

Chtěl bych všechny pozvat na možná poslední domácí utkání této sezóny a hlavně na skvělý zápas proti těžkému soupeři, kterému ale nedají hráči a také fanoušci České lípy nic zadarmo.

Nahoru