Kraj otevře pět očkovacích center

Verze pro tisk |

V Libereckém kraji se od 1. února 2021 otevře pět očkovacích center. Čtyři z nich se budou nacházet v páteřních nemocnicích v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a Jilemnici, páté bude v největším libereckém sportovním a multifunkčním areálu Home Credit Arena.

„Očkování pracovníků ve zdravotnictví, kteří přímo pečují o nemocné pacienty covid pozitivní, již probíhá. Připravujeme se na další týdny a měsíce, kdy je jasné, že počet osob, které bude potřeba proočkovat, bude v řádech stovek tisíc. Zatím je však bohužel nedostatek vakcín, byli bychom schopni očkovat víc,“ řekl hejtman Martin Půta.

„Tento týden budeme očkovat klienty i zaměstnance v domovech pro seniory, záleží na tom, kdy obdržíme vakcíny. Jako pilotní projekt jsme vybrali domov seniorů v libereckém Františkově, kde je zhruba 200 osob k proočkování. Vše by se mělo stihnout během jednoho dne,“ uvedl radní pro zdravotnictví Vladimír Richter. „Očkování budou také probíhat v dalších domovech pro seniory, a to ve všech okresech. Předpokládám, že vše bude trvat dva až tři týdny.“

Liberecký kraj je připraven od 1. února zřídit ve všech okresech velkokapacitní očkovací místa. V České Lípě to bude v kulturním domě Crystal, v Jablonci nad Nisou na Výstavišti, v Jilemnici a Semilech v areálech tamních nemocnic a v Liberci v Home Credit Areně. Kraj by byl schopen zajistit očkování zhruba 50.000 osob měsíčně. V současné době má Liberecký kraj k dispozici 2.340 dávek očkovací látky.

„V rámci rezervačního systému pamatujeme i na seniory, kteří práci s počítačem neovládají. Budou se moci poradit s lékařem, sloužit bude též státní linka nebo si budou moci zavolat na obecní úřady v místě jejich bydliště,“ sdělil radní Richter.

„Máme vše připraveno a snažíme se rychle reagovat na neustále se měnící pravidla hry. Jsem rád, že očkování v regionech bude plně v režii krajů, které si mají na svém území zajistit očkování samy,“ uzavřel Vladimír Richter.  

Nahoru

Komentáře

Re: Kraj otevře pět očkovacích center

Jen ještě mít ty vakcine.

Nahoru

Re: Kraj otevře pět očkovacích center, to buďme rádi

Jak jsem psal, registroval jsem jednu babičku, ráno jsou děti a vnoučata v práci a systém... kdo dřív příjde, ten dřív mele... Bydlí společně, takže riziko přenosu je velké. Jenže ona bydlí na pomezí jihočeského a jihomoravského kraje. Jedině dostupná je nemocnice V Jindřichově Hradci, Jihlava nemá, další České Budějovice, Brno, Pelhřimov. Přes 100 km a obsazené.
Mimochodem v České Lípě byly dvakrát v nabídce termíny.

Nahoru

Re: Kraj otevře pět očkovacích center

Možná vás budou taky zajímat ceny koupených vakcín. Oficielně to EU stále tají.

Novinky.cz - zpráva dnes ráno z Berlína : Německo má problém. Zdravotníci se nechtějí nechat očkovat .

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikly-ceny-vakcin-pro-eu-castky-se-lisi-nekolikanasobne-134395

Nahoru

Re: Kraj otevře pět očkovacích center co je za problém?

Cena za jednu dávku vakcíny
Oxford/AstraZeneca: 1.78 eur (46,75 korun)
Johnson & Johnson: 8,50 dollarů (182,89 korun)
Sanofi/GSK: 7,56 eur (198,52 korun)
Pfizer/BioNTech: 12 eur (315 korun)
CureVac: 10 eur (262,50 korun)
Moderna: 18 dolarů (387,17 korun)
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakciny-proti-covidu-19-cena-pfizer-moderna-astrazeneca.A201221_095738_domaci_vlc

Nahoru

Re: Kraj otevře pět očkovacích center

Vysvětlení pro moldavita : Zpráva z Berlína , že Německo má problém atd....je titulek článku z 18.ledna.
Ceny vakcín jsou jiný článek, jiného data . Celý článek je zajímavější než jen ceny.

Nahoru