Jsou opravdu živnostníci nepřátelé státu?

Verze pro tisk |

Jedná se o řemeslníky, zedníky, kadeřnice, provozovatele hotelů, restaurací, hospod, majitele obchodů, kaváren, cukráren, zemědělce, advokáty, lékaře, sportovce, umělce a další lidi, kteří samostatně hospodaří. Podle současné vládní elity okrádají stát na daních. Proto stát zavádí stále složitější administrativu, systém kontrol, kontrolní hlášení, EET. Jak řekl dnes už bývalý ministr Mládek, jsou to parazité.

Naposledy EET však přispěla k další zátěži podnikatelů, především malých. Pro některé byla příslovečnou poslední kapkou, po níž se rozhodli ukončit živnost a přestat podnikat. Co vymyslí vláda na živnostníky dalšího? A až už nikdo nebude chtít v této zemi podnikat a všichni budeme zaměstnanci velkých firem nebo státními zaměstnanci, tak nastane konec demokracie, protože o nás budou rozhodovat naši chlebodárci. Vesnice a malá městečka se budou vylidňovat stěhováním za prací, ceny nemovitostí budou padat dolů, protože o bydlení v místech, kde není práce, nebude ani zájem. Ve jménu pokroku a inovací jsme vedeni k víře v růst naší životní úrovně.

Věříme, že se o nás stát postará, ale že vše bude kontrolovat, aby nás ty „hyeny“ neokrádaly. Stát se o nás „postará“, ale jen do okamžiku, než celý systém zkolabuje. Vizi takové budoucnosti představuje svět, v němž jednotlivec není nic, jen je součástí sítě ovládané nadnárodními firmami, které budou propojeny s politickými elitami, s těmi, co o nás budou rozhodovat. Dnes tento směr představuje Andrej Babiš a po jeho vzoru do politiky vstupují další. Jejich oligarchická totalitní vláda pak bude lidi stavět do pozice poslušného jedince, kterému budou diktovat společenské normy a způsoby, jak má žít a myslet. V této společnosti už pak nebudou fungovat ani populistické sliby jako že „přidáme platy úředníkům, učitelům, doktorům, hasičům...“

Ještě není pozdě, vše záleží jen na nás! Nevěřme nekriticky všemu, co vidíme a slyšíme, veďme děti a studenty ve školách k samostatnému myšlení! Zatím neexistují předměty, které by zvyšovaly kritické myšlení, politickou a společenskou gramotnost. Proto těžko někoho překvapí, že mnoho z nás nedokáže rozlišit mezi pravdivou a nepravdivou informací a tolik lidí je náchylných věřit dezimnformacím. Současný vzdělávací systém není postaven na potřebě vzdělávat žáky k tomu, aby se naučili spoléhat sami na sebe a hospodařit s tím, co mají. Nespoléhat se na stát, že se postará, že pomůže. To je cesta do pekel. Cesta k jejich možnému zadlužování a závislosti na dávkách, tedy na státě. Pokud se vrátím k živnostníkům, v drtivé většině se spoléhají sami na sebe. Jsou v tomto smyslu svobodní a nepotřebují ke svému životu přebujelý byrokratický stát. Pro politickou elitu se proto stávají nepohodlnými, nejsou to voliči „přerozdělovacích“ vlád. V nich já vidím budoucnost a prosperitu v demokratickém státě!

Ing. Helena Rydygrová, členka TOP09, Zákupy
 

Nahoru