Ukradený stát

Verze pro tisk |

Projekce filmu s účastí režisérky filmu Zuzany Piussi a kameramana filmu a režiséra Víta Janečka!

Film uvede a následující neformální besedu bude moderovat filmový historik a publicista Vladimír Hendrich.
Anotace k filmu
Snímek začal vznikat jako ohlédnutí za aktéry filmu Zuzany Piussi Od Fica do Fica (2012). Krátce po začátku natáčení došlo ale k vraždě Jana Kuciaka a Martiny Kušnírové a dílo nabralo jiný směr.
V Ukradeném státě vystupují advokáti, blogeři, novináři a (bývalí?) agenti zpravodajských služeb, přičemž výsledný tvar reflektuje snahy ovlivňovat veřejný prostor prostřednictvím kompromitujících materiálů, utajování anebo naopak zveřejňování určitých informací v určitý čas tak, jak se to hodí mocipánům, kteří manipulují s realitou.
Nejnovější autorský snímek Zuzany Piussi, který letos získal jednu ze čtyř Cen Andreje Stankoviče, nabízí tedy pracovní název pro demokratické deficity i větší či menší propady právního státu, jež se zejména v post-socialistickém bloku začínají 30 let po listopadu 1989 projevovat jako zárodky nového společenského zřízení, které ještě nemá jméno. 

Dokumentární, Slovensko/ČR, 2019, 79 minut, režie Zuzana Piussi (Selský rozum). Třicet let od listopadu 1989 se v post-socialistickém bloku začínají projevovat demokratické deficity i větší či menší kritické propady právního státu. Jsou to anomálie nebo se začínají vynořovat zárodky nového společenského zřízení, které ještě nemá jméno? Film letos získal unikátní Cenu Andreje Stankoviče. Projekce se osobně zúčastní režisérka filmu Zuzana Piussi, kameraman filmu a režisér Vít Janeček. Film uvede a následující neformální besedu bude moderovat filmový historik a publicista Vladimír Hendrich. Vstupné 100,- Do 12 let nevhodný

Typ akce: 
film
Místo konání: 
Kino Máj Doksy
Datum konání
11.8.2020 19:00

Další informace

Máchova 542 Doksy tel.: 776 550 862

Nahoru