10. výročí od povodní

Závod Babylon uzavřel sezonu silničářů

Verze pro tisk |

Více než 70 vyznavačů silniční cyklistiky si dalo dostaveníčko v České Lípě, aby se závodem Babylon 2017 konaným 24.září rozloučili s letošní závodní sezonou a zároveň si rozdělili poslední body do Českolipského silničního poháru. Pořadatelé z klubu SKP Česká Lípa připravili tři varianty tratě.

Jako první svůj závod absolvovali děti a žáci. Ve velmi dobrém světle se ukázala početná výprava malých cyklistů klubu Superior Cyklofit, která byla oživením a více než zdatným konkurentem domácích jezdců. Nejrychlejším na dvoukilometrové trati byl osmiletý Tomáš Kudrna.

Hlavní trať o délce 54 km pro dospělé a zkrácená, 17 km dlouhá, trať pro kadety a žáky, měla ostrý start v Zahrádkách. Obě trasy měly společné úvodní kilometry a také cílové stoupání na Taneček. V rámci mládežnického závodu si pro jasné vítězství dojel Adam Janda před Martinem Lamačem.

Závod dospělých se rozjel od úvodních kilometrů v ostrém tempu. Prvním těžkým místem bylo stoupání z Janovic na Modrý vrch, kde byla vypsána i vrchařská prémie. Zde došlo k prvnímu dělení pelotonu, přesto však ve sjezdu z Valteřic jela pohromadě stále velmi početná skupina cyklistů. Po průjezdu Žandovem čekalo na závodníky táhlé a ve druhé polovině příkré stoupání na Karlovku. Zde se utvořila vedoucí osmičlenná skupina s největšími favority, za nimi pracovala s odstupem zhruba desetičlenná a ještě o kus zpět šestičlenná stíhací skupina.

Dále již bylo původní hlavní pole rozdrobeno do jednotlivců a malých skupinek. Po výjezdu stoupání na Nový Oldřichov se ve Valteřicích sjela dohromady druhá a třetí skupina, nicméně čelní osmička favoritů si udržovala zhruba minutový náskok. Jelo se opravdu rychle, po rovinách se rychlost pohybovala mezi 45 – 50 km/h. Rozuzlení přineslo očekávané stoupání na Taneček, které vpodstatě začínalo již odbočením z hlavní silnice v obci Jezvé.

Cílový kopec, který byl s blížícím se cílem stále prudší a prudší, dokonale sedl Jiřímu Šormovi, který si tak připsal na své konto další vítězný závod. O kousek za ním svedli krásnou bitvu o druhé místo celkově Jakub Svoboda, Tomáš Malík, Michal Kubíček a Michal Schuran. Výborně zajeli i borci domácí stáje Jaromír Svoboda a Rudolf Reichelt, kteří ztratili kontakt s čelem až v úplném závěru. O minutu později již dorazili pronásledovatelé, v čele s Jiřím Říhou. Ačkoliv závod nebyl extrémně těžký svojí délkou, díky kopcovitému profilu ještě dlouho dojížděli další účastníci do prostor cíle. Závodu přálo i počasí a tak mohli být účastníci závodu s letošním ročníkem spokojeni.

Foto: Alžběta Doležalová

Výsledky závodu Babylon 2017:
Muži do 29 let: 1. J. Šorm (ELKOV Author), 2. M. Schuran (AC Sparta Praha) 3. J. Svoboda (MS AUTO)
Muži do 39 let: 1. T. Malík (SSC Ž. Brod), 2. M. Kubíček (CK Vinohradské šlapky), 3. M. Živný (KCL Kooperativa Liberec)
Muži do 49 let: 1. J. Svoboda (CK Kolokrám), 2. R. Reichelt (MS AUTO), 3. J. Říha (CK Kolokrám)
Muži do 59 let: 1. R. Ščučka 2. V. Paudera, 3. V. Holub (všichni Ski Paudera)
Muži nad 60 let: 1. F. Charvát (KCL Kooperativa Liberec), 2. M. Hanus (MS AUTO), 3. V. Zelenka (Cyklosport Kern)

Junioři: 1. F. Hanousek (Superior Cyklofit), 2. M. Podroužek, 3. J. Merkout (oba Active tour)

Ženy do 35 let: 1. J. Dubnová (KCL Kooperativa Liberec)

Ženy nad 36 let: 1. D. Divišová (Active tour), 2. L. Bartošová (HIC Praha), 3. A. Mikšovská (CSK Markus)

Kadeti a st. žáci: 1. A. Janda, 2. M. Lamač, 3. M. Kmoch, 4. M. Semerád (všichni MS AUTO)

Dívky: 1. N. Boczanová, 2. P. Petrásková (obě Active tour)

Kadetky: 1. V. Balcarová (Active tour)

Dívky do 10 let: 1. K. Cebulová (Superior Cyklofit)

Děti do 10 let: 1. T. Kudrna, 2. Oliver Lodr, 3. Š. Bondy (všichni Superior Cyklofit)
 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru