Zápas GM David Navara – GM Viktor Láznička 1,5:4,5

Verze pro tisk |

V neděli 7. srpna se definitivně uzavřela Novoborská šachová Corrida. Zápas české šachové jedničky velmistra Davida Navary a české šachové dvojky velmistra Viktora Lázničky svou bojovností splnil očekávání, ale konečný výsledek předčil všechny prognózy fanoušků i šachových odborníků. První dvě partie duelu, které skončily remízou, byly předehrou k následujícímu koncertu Viktora Lázničky.

Vyhrál tři partie v řadě a kolo před koncem tak bylo rozhodnuto o celkovém vítězi. Poslední šestá partie se nesla ve znamení pokusu české šachové jedničky Davida Navary o alespoň jedno prolomení Lázničkovy pevné hry, ale remíza stanovila konečný stav na 4,5:1,5.

Premiérový ročník Novoborské šachové Corridy, jejímž smyslem je umožnit Viktorovi Lázničkovi utkávat se se silnými hráči světové špičky, zaznamenal z hlediska sledovanosti velký úspěch. Zasazení souboje dvou nejlepších českých hráčů současnosti do atraktivních prostor restaurantu Ajeto bylo oceněno vysokou návštěvou jak aktivních šachistů, tak i lidí, kteří si šachy zahrají jen občas pro zábavu. Úplnou novinkou v historii českého šachu bylo živé vysílání na internet. Zápas přenášely tři kamery, dvě nastavené přímo na zápasový skleněný stůl a jedna přibližovala dění v komentátorském salónku. Tam se o zábavu pro přítomné diváky a návštěvníky novoborského šachového serveru staral jako hlavní komentátor velmistr Marek Vokáč, v roli sparingpartnerů se vystřídali velmistr Robert Cvek, mezinárodní mistr Pavel Šimáček a na poslední dvě kola dorazil reprezentační kapitán Michal Konopka.

Nahoru