Volejbalisté jednou vyhráli a jednou prohráli

Českolipští volejbalisté po boji zvítězili v Brně, ve Starém Městě však moc úspěšní nebyli.

Brno „B“ - LOKO 2:3  (21,-24,21,-21,14)

hráno 128 minut

Hráli : Javůrek, Peníška, Bajer, Poživil, Špringl, German,Vobr, Pudil, Pekárek, Vitvar, Kotyza libero: Steffan

diváků 15, z toho 8 našich a ty bylo hodně slyšet

Začali jsme dobře, vedli jsme 7:5. Pak však přišla série chyb hlavně v útoku a domácí rázem vedli 16:8 a 20:12. Vypadalo to s námi špatně. Jenže jsme si řekli, že se rozehrajeme do druhého setu a hráli jsme uvolněně. Začalo se nám dařit a náskok soupeře se rychle tenčil. Jenže k obratu v setu nedošlo a tak jsme prohrávali 1:0. Druhý set byl jak okopírovaný od prvního. Vedli jsme 7:5 a pak prohrávali 20:12. Soupeři se dařilo a my hráli pod jejich trvalým tlakem. Sice jsme se zlepšili v poli a začali uhrávat bod za bodem, ale domácí borci v klidu kráčeli za vítězstvím ve druhém setu a stav 23:18 napovídal, že tento set skutečně vyhrají. Jenže při podání Chosého jsme dřeli a žádný míč nebyl ztracený. Začalo se nám dařit v poli, zobli jsme i neuvěřitelně těžké míče a stalo se, v co věřil jen málokdo. Stav jsme otočili a vedli jsme 24:23. Domácí sice ještě srovnali, ale už nás nezastavili a my srovnali na 1:1. Třetí set to byla bitva o každý míč. Do koncovky byl stav vyrovnaný 20:20, ale znovu přišly naše chyby a set jsme prohráli. Čtvrtý se byl od začátku pod naší kontrolou, získali jsme čtyřbodový náskok a ten jsme udrželi až do konce. Pátý jsme začali dobře, vedli jsme 3:0 a 6:3, pak však domácí borci srovnali a hráli velmi dobře. Když vedli 13:11, vypadalo to s námi zase špatně. Jenže i tenhle stav jsme otočili a když při druhém mečbolu Kapr dal eso, mohli jsme se radovat z velmi cenného vítězství

Hodnocení zápasu trenérem :

Brněnské áčko hrálo svůj zápas už v pondělí, a tak někteří extraligový hráči (tři možná čtyři) nastoupili proti nám. První dva sety to s námi vypadalo zle, nedobře. Brněnští mladíci měli pořád navrch a my jsme na jejich hru nemohli najít protizbraň. Byl to Tomík, který vynikajícími zákroky v poli strhnul ostatní k velkému obratu ve druhém setu. Dnes se nám dařilo o mnoho lépe při hře v poli, a když jsme k tomu přidali tvrdý útok a dobré bloky, byl to základ úspěchu. Taky jsme výborně přihrávali, a tak to měl nahrávač jednodušší. Velmi cenné vítězství, ale byly to nervy. A poznámka k rozhodčím. Těm se zápas opravdu vydařil a nedělali chyby. A o tom, že pískali objektivně, svědčí i fakt, že v pátém setu za stavu 13:12 pískli domácím dotek sítě, který nebyl nijak výrazný. Zápas měl vynikající atmosféru a to zejména díky klukům, kteří nehráli. Ti fandili, povzbuzovali, prostě zápasem žili a i takhle pomohli. A když se k nim přidali i naši fanoušci – Jurovi a Aldovi kamarádi z Brna - bylo to super.

Staré Město - LOKO 3:0  (20,24,15)

hráno 71 minut

diváků 60

Domácí v minulé sezóně skončili na druhém místě a i když letos nemají nijak oslnivé výsledky, čekal nás těžký soupeř, posílen o extraligové hráče Zlína. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel na útoku. Buď jsme smečovali do autu nebo do výborného bloku domácích. Domácí se tak dostali do rychlého vedení 6:1. Pak jsme se však zlepšili, srovnali jsme na 15:15 a vypadalo to dobře. Jenže do konce setu jsme sice dobře ztrátovali, ale na rozdíl od soupeře jsme neuhrávali bodovky, a tak první set domácí vyhráli o pět bodů. Druhý set byl vyrovnaný, i když my jsme stále museli dotahovat malý náskok domácích, kteří pak v koncovce vedli 24:21. Bojovnou hrou jsme ještě srovnali, ale pak jsme udělali dvě individuální chyby a prohrávali jsme 2:0. Třetí set byl vyrovnaný jen do stavu 6:6, pak nám domácí borci odskočili a závěr setu, to už byla jejich exhibice. Nám se nedařilo vůbec nic a jim úplně všechno a tak uhraných 15 bodů bylo ještě dost.

Nehráli jsme špatně, ale proti tak zkušenému soupeři musíme přidat něco navíc a to se nestalo. Dva a půl setu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale chybělo nám uhrát pár bodovek. Myslím si, že jsme zápas prohráli hlavně proto, že jsme nezvedali těžké míče v poli. Soupeř to dokázal, a proto vyhrál. A jak říkal Danek v pátek, to byl den blbec, všichni se snažili, ale nikomu se nedařilo.