Víkend ve znamení volejbalu

I tento víkend měli českolipští "Muži - A" napilno. Jak zápasy hodnotí trenér Konstantin Chocholouš?

LOKO – TJ Slávia Hradec Králové 2:3 (-22,-22,18,38,-10)

hráno 133 minut

Hráli: Javůrek, German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Ducháč, Brychta, Macháček, Pekárek, Kolařík, libero Pavlíček

diváků cca 60

První set byl naprosto vyrovnaný a oba soupeři se střídali ve vedení. V koncovce soupeř udělal méně chyb a set vyhrál.

Druhý set byl podobný tomu prvnímu, i když jsme znovu nezvládli koncovku, a tak jsme prohrávali 2:0.

Třetí set jsme začali špatně a soupeř si vypracoval šestibodový náskok a vedl 13:7, vypadalo to s námi hodně špatně. Pak však šel na podání Šéňák a jeho těžkou plachtu borci z Hradce nemohli dobře přihrát. Sérií jedenácti bodů za sebou jsme průběh setu otočili a v poklidu jsme vyhráli sedmibodovým rozdílem.

Ve čtvrtém setu jsme pokračovali v dobré hře a když jsme vedli 23:17, zdálo se, že v klidu set vyhrajeme a půjdeme do setu pátého. Omyl, začali jsme kupit chybu za chybou a soupeře jsme nechali dotáhnout. V dramatické koncovce jsme odvrátili devět mečbolů a náš pátý setbol jsme po 41 minutách proměnili ve vítězství 40:38! Obrat v zápase jsme však nedotáhli do vítězného konce. Zbytečnými chybami jsme se připravili o vítězství a pátý set jsme prohráli 15:10, zápas tedy skončil 3:2.

Hodnocení trenéra:

Naše hra je stále nevyrovnaná. Chvílemi hrajeme výborně a soupeře dostaneme pod tlak a vyhráváme. Pak však uděláme školácké chyby a soupeři doslova darujeme body. A naše podání, to je tragédie. Za set zkazíme průměrně šest, sedm podání a to je hrozně moc.

LOKO – USK Slávia Plzeň 2:3 (18,-17,19,-19,-10)

hráno 113 minut

Hráli: German, Peníška, Bajer, Poživil, Šén, Ducháč, Pavlíček, Brychta, Macháček, Pekárek, Kolařík

diváků okolo 100

Do zápasu jsme vstoupili dobře. Rychle jsme si vybudovali malý náskok, o který jsme záhy vlastními chybami přišli. Stav byl vyrovnaný do 12:12, pak jsme soupeři znovu odskočili a set jsme v poklidu vyhráli.

Ve druhém setu se naše hra výrazně zhoršila. Kupili jsme chybu za chybou, a set jsme rychle ztratili.

Třetí set měl podobný průběh jako set první, a tak jsme vedli 2:1 na sety. Houpačka pokračovala znovu, přišly naše chyby, některé až fatální, a soupeři jsme dovolili srovnat na 2:2.

V pátém setu jsme pořád měli o bodík dva méně, až do stavu 12:10. Pak jsme znovu výrazně chybovali a set i zápas jsme ztratili.

Hodnocení zápasu trenérem:

Těžko se mně tento zápas hodnotí. Plzeň jsme dneska měli porazit, a místo toho jsme se porazili sami. Špatně jsme blokovali, fatální chyby v poli i v útoku, tím jsme soupeři hodně moc pomáhali. A podání? To byla opravdu katastrofa. Dávali jsme lehká podání, ale dokázali jsme jich zkazit i devět za jeden set a to se pak těžko vyhrává.