V České Lípě proběhl minulou sobotu tenisový Singl Cup

Verze pro tisk |

Tenisový spolek TC HORNETS na Slovance v České Lípě v nové sezóně zahájil sérii jednodenních turnajů v tenisovém singlu a deblu na místním tenisovém areálu. Dlouhodobé soutěže v tenisovém areálu jsou už dávno v plném proudu, a proto se tenisté, kteří mají rádi tento typ turnajů, už těšili na první turnaj.

Letos počasí na počátku sezóny tenistům nepřálo a zahájení sezóny se zdrželo zhruba o měsíc. Pořadatelé turnajů proto přistoupili k snížení počtu turnajů, ale formát soutěží se zachoval.
První singlový turnaj se konal v sobotu 15.7.2017 a sešlo se rekordních 18 hráčů. Je vidět, že hráči jsou „natěšení“, a nejen proto byl takto velký zájem o účast na turnaji. Čtyři hráči přijeli z Jiřetína a Varnsdorfu. Konkurence byla velmi silná a mnoho hráčů v turnaji jsou účastníky dlouhodobých soutěží na Slovance.

Hráči byli nalosováni do 4 skupin a nasazení hráčů proběhlo podle pořadí v turnajích loňského roku. Ve skupinách nedošlo k významným výsledkovým překvapením. Výsledky ve skupinách ukázaly, kdo může být favorit. Velmi silná byla skupina D, kde hráli minimálně tři adepti na vítězství.

Po skupinách se hrál tenisový vyřazovací pavouk. Do pavouka se probojovalo 16 hráčů. Do čtvrtfinále se probojovali favorité. Stanislav Peřinka, Filip Šena, Vráťa Vytejček, Pepa Beneš jr., Adam Richter, Josef Mikulejský a Petr Vondráček. Kruté bylo, že v osmifinále na sebe narazili dva adepti na vítězství – David Gregor a Radek Honzíček. Postoupit mohl jen jeden a postupujícím byl David. Ve čtvrtfinále byly poměrně jednoznačné výsledky pro postupující.

Do semifinále postoupili 4 hráči. Vráťa Vytejček, Adam Richter, Petr Vondráček a jediná domácí naděje – Filip Šena. V tomto kole byly už souboje o mnoho zajímavější a napínavými zápasy vyvrcholil turnaj. Petr Vondráček porazil Adama Richtera a postoupil do finále. Adam si své utkání prohrál hlavně sám ve své hlavě a odešly mu všechny tenisové zbraně, které uplatňoval v předchozích utkáních. Vrcholem turnaje bylo druhé semifinálové utkání mezi Vráťou Vytejčkem a Filipem Šenou. V tomto utkání na sebe narazili dva podobné tenisové styly, které jsou založeny na co nejdelším udržení míče ve hře a menší snahou o tvrdé zakončení. Zápas se proto hrál delší dobu, ale diváci se bavili. Vráťa už na začátku zápasu i v jeho průběhu vypadal, že se silou neudrží na nohou, ale je to neskutečný bojovník. S favoritem Filipem hrál vyrovnanou partii, která vyvrcholila tie-breakem. Tam byl asi „šťastnější“ Vráťa Vytejček, který vyhrál minimálním rozdílem. Oba hráči předvedli neskutečně bojovný výkon, který byl i po tenisové stránce velmi kvalitní.

Celý turnaj provázelo velmi proměnlivé počasí a semifinále končila kolem půl páté odpoledne. Hráči byli už fyzicky velmi vyčerpáni. Blížila se zase nějaká přeháňka. Proto už se finále ani souboj o třetí místo nekonal. Vráťa Vytejček finále vzdal a taktéž jeho protivník ze semifinále Filip Šena. V turnaji se dvojice, které měli hrát finálová utkání už potkali a tam dopadly zápasy výsledkově pro Petra Vondráčka a Adama Richtera vítězně, tak bylo pořadí hráčů v turnaji zasloužené.

Vyhrál Petr Vondráček, druhý byl Vráťa Vytejček, třetí byl Adam Rychter a čtvrtý skončil českolipák Filip Šena. Většina hráčů byla s turnajem spokojena. Dobře si zahráli s kvalitními hráči, v ceně symbolického startovného si dali tenisovou pizzu z místní pizzerie Diego a dobře se pobavili. Další nejbližší turnaje, které máme plánované na Slovance jsou 5.8. – Debl Cup a 19.8. – Singl Cup. I vy máte příležitost se přihlásit na tyto amatérské tenisové turnaje a propadnout tomuto nádhernému sportu.
http://tenisslovanka.cz/
 

alt
Nahoru