V České Lípě proběhl mezinárodní judistický turnaj

Verze pro tisk |

Dne 29.dubna 2017 se konal již 5. ročník oblíbeného mezinárodního judistického turnaje O pohár města České Lípy. O tom, že je turnaj oblíben, svědčí to, že přijelo neuvěřitelných 373 závodníku z 31 klubů. To byla doposud největší návštěvnost. Opět k nám zavítali sportovci z Německa a z Polska. Hala téměř praskala ve švech, ale organizátoři zvládali vše bez větších obtíží a závody měly rychlý spád.

Závodníci se prali na čtyřech tatami od nejmenších koťat (ročníky 2009 a mladší),  přes mláďata (r. 2007-2008), mladší žáky (r. 2005-2006) až po starší žáky (r. 2003-2004). Každý závodník se pral jako o život a naši svěřenci se rozhodně v konkurenci neztratili. Do utkání nastupovali s přesvědčením a touhou vyhrát. Předváděli pěkné techniky, které rozhodčí ohodnotili.

Naši nejmladší reprezentanti oddílu TJ Lokomotiva Česká Lípa se umístili velmi dobře i v konkurenci početnějších oddílů. V celkovém pořadí týmů se na prvním místě umístil tým Kidsport Akademie Praha a odvezl si tak největší pohár. Druhé místo obsadil tým Jawara Praha, třetí DDM Chlumec nad Cidlinou. Jen o jediný bod za nimi a tedy na čtrtém místě byl tým Lokomotivy Česká Lípa a na posledním bodovaném místě skončil Sokol Vršovice.

Oproti minulým ročníkům jsme se rozhodli ještě vylepšit toto setkání. Následující den jsme uspořádali pro zájemce kemp – tedy společný trénink. Tady si mohly děti vyzkoušet boj s několika různými konkurenty na nečisto, a také pod vedením i jiných trenérů. Na kemp zůstalo 82 dětí a 11 trenérů. Dopolední trénink byl v postoji a odpolední trénink se zaměřil na boj na zemi.

Myslím, že tato akce byla velmi povedená a získala si uznání i mezi velkými kluby. Závodníci slibovali účast i na dalším ročníku, tak se necháme překvapit. Děkujeme všem maminkám a tatínkům našich malých sportovců za pomoc při přípravách a následném úklidu.
    

alt
alt
Nahoru