Tenisté ze Slovanky se v zimě baví stolním tenisem

V sobotu 23. ledna 2016 se v hale TJ Lokomotiva Česká Lípa se uskutečnil další ze zimních turnajů ve stolním tenisu, který pořádá TC Hornets Česká Lípa, z.s. Tento spolek je spojen s veškerým tenisovým děním na tenisových dvorcích Slovanka Česká Lípa, Na Nivách 3176.

Tenisoví hráči si pozvali své kamarády a známé, aby si zpestřili tenisovou zimní přípravu a vyzkoušeli si, jak obstojí v jiném neméně zajímavém sportu. V mrazivou sobotu se nás sešlo 12 hráčů a jedna hráčka. Nádherný areál stolních tenistů TJ Lokomotiva v průmyslové části Č. Lípy je důstojným zařízením s moderním vybavením a kvalitním zázemím.

Turnaj se hrál na 6 stolech systémem každý s každým na dva vítězné sety. V základní části se odehrálo 78 zápasů. V této části byli nejlepší: Milan Adam, Miroslav Hlaďák a Karel Puček. Další část turnaje o vítězství byla sehrána tenisovým pavoukem. Tentokrát se hrálo na 3 vítězné sety. Bohužel dva hráči (Adam, Puček) nás museli z časových důvodů opustit a tak se otevřela příležitost pro další hráče promluvit do pořadí nejlepších.

Po vyřazovacích bitvách sehráli tři nejúspěšnější hráči v pavouku vzájemné zápasy o místa na stupních vítězů. V napínavých zápasech, z nichž některé byly hrány na 5 setů, nejlépe obstál Miroslav Hlaďák a zvítězil. Druhým hráčem turnaje se stal Stanislav Peřinka a na třetím místě byl Štěpán Skrbek. Další místa obsadili Láďa Müller, Jarda Myslík a Míra Tauchman.

Pořádaný turnaj splnil svůj účel, pro který byl pořádán. Neztratila se v něm svými výsledky ani jedna přihlášená žena, tenistka – Marcela Vejmelková. Turnaj měl spád, nikdo dlouho nečekal na svůj zápas a všichni si zahráli spoustu kvalitních a vyrovnaných soubojů.

Při vyhodnocení si tenisté připomněli, že přes letní sezónu pořádají na Slovance díky svému spolku velkou spoustu zajímavých dlouhodobých i jednorázových amatérských soutěží, které jsou otevřené široké českolipské veřejnosti a rodiče mají možnost přihlásit své děti do sportovního tenisu. Většina z nás se těší na blížící se jaro, na antuku a na sluníčko.

Další turnaj ve stolním tenisu je naplánován na sobotu 27. 2. 2016. Za symbolický poplatek se můžete zúčastnit i vy a jste srdečně zváni. Přihlášky můžete podávat na webu www.tenisslovanka.cz/tenis