Taneční talent Libereckého kraje 2015

Verze pro tisk |

Třetí ročník soutěže konané v České Lípě přivítal 400 tanečníků hlavně z Libereckého regionu. Diváci mohli vidět taneční formace, ale i sólisty a dueta v disciplínách street, disco, show dance a salsa shine.

Cílem této soutěže je motivovat menší a začínající soubory či sólisty, aby si vyzkoušely soutěžní atmosféru na menší a pohodové, pohárové soutěži. K takovým souborům patřily například Lada Dance Česká Lípa, TK Efect pod ZUŠ Žandov, Black Shadow Nový Bor, TK Tizzians Česká Kamenice či CDM Česká Kamenice.

Dalším cílem soutěže je samozřejmě zviditelnění tanečních souborů z Liberecka a jejich soutěž o titul „Taneční talent Libereckého kraje 2015“. Moc rádi jsme přivítali soubory z druhé strany našeho kraje, a to Paul Dance Jilemnice, Pusinky Poniklá a MT Dance Liberec. K souborům reprezentujícím Českou Lípu se přidaly kromě organizátorské taneční školy Enliven Centre také Dance c. lock 7, Mažoretky Rytmic, TS Duha a Adelline.
Z větší dálky k nám zavítali K+K Labyrint Ostrava, Cross Dance Kolín, One Crew Chodov, Caribiana Praha a Dance c. lock 7 Mladá Boleslav. Dále přijeli zástupci ústeckého kraje – TK Respekt Benešov nad Ploučnicí, TŠ Bella Danza Děčín a TS Avalanche Ústí nad Labem.

Zde jsou výsledky přidělených titulů „Taneční talent Libereckého kraje 2015“, které může získat nejlépe umístěný soubor v dané disciplíně avšak pouze z Liberecka.

Taneční formace Mini děti (děti do 8 let) Enliven Centre Česká Lípa s choreografií „Road Show“
Taneční formace Děti (8 – 11 let) Enliven Centre Česká Lípa choreografie „Pizzeria Italiana“
Taneční formace Junioři (12-15 let) Adelline Česká Lípa s choreografií „Legenda sovích strážců“
Taneční formace dospělí (od 16 let) Dance c.lock 7 Česká Lípa s choreografií „Detektive story“
Sóla a dua děti Michaela Smolíková z Enliven Centre Česká Lípa
Sóla a dua junioři Eliška Jiráňová a Lucie Stratilová z Enliven Centre Č. Lípa
Sóla a dua dospělí Jana a Ondřej Scholzovi z Paul Dance Jilemnice

Největší přetlak byl v disciplíně Sólo a duo - junioři Profi. Z dvaceti soutěžících 1. místo získala Eliška Jiráňová a Lucie Stratilová z Enliven Centre Č. Lípa, 2. místo: Kristýna Michnová z TSA K+K Labyrint Ostrava a 3. místo: Tereza Vinklářová a Michaela Zuzánková z Paul Dance Jilemnice.

Nemohu zde vypisovat všechna umístění všech disciplín, jen bych za organizátora soutěže chtěla vyzdvihnout tři krásné výkony, které mi utkvěly v paměti a budu si je dlouho pamatovat. Bylo to dueto kategorie dospělých od Marka Švarce a Petry Horákové z Dance c.lock 7, formace dospělých „Roxane new“ od Caribiany Praha a „Legenda sovích strážců“ od Adelline.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem tanečníkům a vedoucím klubů za pěkné výkony a za báječnou soutěžní a přátelskou atmosféru. Děkuji také Kraji Liberec, který na tuto soutěž poskytl grant.

Těším se na viděnou na 4. ročníku, který je nově naplánovaný na sobotu 11. 6. 2016. 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru