Světový pohár v Hradci Králové Sport Relax zvládl na jedničku!

Karate klub Sport Relax reprezentoval o víkendu Českou republiku a Českou Lípu na světovém poháru a také nejprestižnější akci v České republice. Do Hradce Králové zavítalo 822 závodníků ze 116 klubů. V silné konkurenci jsme obstáli a vybojovali jednu stříbrnou, tři bronzové medaile, pět pátých a jedno sedmé místo.

Na sobotním programu startovali závodníci v kategoriích dorost, junioři, senioři, U 21 a Masters. Bohužel jsme medaile v silně obsazených kategoriích nezískali, ale výkony závodníků musím vyzdvihnout.

Dvě pátá místa si odvezli Milan Zítko (kata muži a kata U21), Adéla Šinerová (kata dorostenky) a Božena Pavlasová (kata Master). Barbora Znamenáčková startovala za výběr reprezentace ČR a v kata juniorky si odvezla sedmou příčku. Bronzovou medailí se mohly pochlubit děvčata ve složení Anna Vorlíčková, Barbora Vlčková a Klára Stratilová v disciplíně kata team dorostenky a juniorky.

V neděli startovali žáci a zde se nám medailové dařilo více.

Adéla Šinerová po sobotním úspěchu přidala ještě bronzovou medaili. Porazila silné soupeřky a nakonec bronzová medaile je krásným výsledkem v dorostenecké kategorii. Druhým úspěšným závodníkem se stal Jakub Scholz, který startoval v kata 12-13 let 8-7kyu a za svůj výkon si z Hradce odváží stříbrnou medailí. David Minárik v nejpočetnější kategorii kata starší žáci skvěle zabojoval a nakonec v boji o bronz podlehl, ale odváží si výborné 5. místo. Vše si chlapci vynahradili v týmech a obhájili bronzovou medaili z loňského roku ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz.