Sport Relax vyhrál nominační pohár

V sobotu 19. 4. se v České Lípě konalo druhé kolo Regionálního poháru, jehož pořádajícím týmem byl domácí klub Sport Relax. Tato soutěž slouží jako nominační turnaj pro MČR a přes nešťastný termín se sjelo do České Lípy 155 závodníků z 19 klubů mezi kterými dominoval ten domácí.

KATA
V kategorii v kata 10-13 let 8-7kyu se nejlépe vedlo Jakubovi Scholzovi, který vybojoval bronzovou medaili.

Velmi úspěšný byli závodníci v kategorii kata mladší žáci 10-11 let, kde se do finále probojovali David Minárik a Jakub Vavřinčík z domácího klubu, Vítězem se nakonec stal David Minárik a Jakub Vavřinčik bral stříbro.

V disciplíně kata starší žákyně startovala Adéla Šinerová, která letos přestoupila do nové kategorie, kde nedala nikomu šanci a brala zlato.

Dorostenecká kategorie pro náš klub byla velmi úspěšná, a to v podání zlaté Sáry Ješetové, stříbrné Barbory Znamenáčkové a bronzové Doroty Blechové. Toto trio chce zazářit na MČR nejen v kategorii individual, ale i jako tým.

V dorostu skvěle zabojoval stříbrný Jiří Svoboda a bronzový Michal Eisenberger. Pátou příčku obsadili David Kavalír a Jan Jiráň.

Ve spojené kategorii kata juniorky a ženy mile překvapily Veronika Kašparová, která dosáhla na stříbro, a o příčku níže bronzová Božena Pavlasová. Božence Pavlasové se podařilo zvítězit i v kategorii Masters, ve které se této závodnici velmi daří.

KATA DUO TÝM
Druhou úspěšnou disciplínou je kata duo a zde také překvapila děvčata Klára Stratilová a Barbora Vlčková, která ze sebe vydala vše a vybojovala zlato. Další úspěšnou zlatou dvojicí byli chlapci Jiří Svoboda a David Minárik. Bronzovou příčku
si odvezli Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz.

KATA TÝM
V kata teamu se představili dorostenci Jiří Svoboda, Matěj Kuhn a Ondřej Kouba, kteří vybojovali poháry a zlaté medaile. Stříbrnou medaili bral tým ve složení Jakub Novotný, Tomáš Vácha a Michal Eisenberger. Dorostenky Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková a Dorota Blechová jedou na zlaté vlně.

V žákovské kategorii se stříbrnými teamy stali chlapci David Minárik, Jakub Vavřinčik a Jakub Scholz. Stejný kov si odvezly Klára Stratilová, Anna Vorlíčková a Barbora Vlčková.

KUMITE / zápasy/
Poslední úspěšnou kategorii bylo kumite, kde zlatou medaili vybojovali Jiří Svoboda a Jakub Novotný. Stříbro z domácí scény bral Matěj Kühn.

Děkuji ještě jednou našim stálým partnerům, městu Česká Lípa, příspěvkové organizaci Sport CL, Ústeckému svazu karate a organizačnímu týmu Sport Relax.