SPORT RELAX opět na výbornou

V neděli 6. 5. 2012 se v Lovosicích konal další ročník Májového poháru, který byl i Národním pohárem pro dorost a juniory.

Karatisté SPORT RELAX přivezli z Lovosic pět zlatých, čtyři stříbrné a sedm bronzových medailí a tím se stali druhým nejúspěšnějším klubem na turnaji.

Jako první kategorií na Májovém poháru byla disciplína kata 8kyu 9-10 let. Zde v nejpočetnější konkurenci si dobře vedli chlapci Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz, David Minárik a Daniel Beránek. Poslední dva jmenovaní se dostali do finále, Daniel Beránek si odvezl stříbro a David Minárik zlatou medaili. Úspěchem bylo i čtvrté místo pro Jakuba Scholze. V dívkách si dobře vedla i Klára Stratilová a stříbrná medaile je pěkný výsledek pro tuto závodnici. Ve starších žácích se ukázal Filip Hulko a vybojoval zlatou medaili.

Další kategorií byli kata žáci do 10 let 7kyu, zde se nejlépe vedlo Adéle Sinerové a opět to potvrdila zlatou medaili. Nquyen Danh Manh a Ondřej Kletečka vybojovali bronzovou medaili. Poslední disciplínou byly kata žákyně 6kyu a zde obhájila loňský bronz Adéla Sirlová.

Po žákovských kategoriích byl na programu nominační turnaj s názvem Národní pohár dorost a junioři. V dorostenecké kategorii se nám dařilo a v kata na nejvyšší příčku vyšplhal Milan Zítko, stříbrnou medaili vybojoval Milan Hájek a bronz Lukáš Pevný. V dorostenkách se nám také dařilo a bronzovou medaili si odvezly Martina Kosíková a Markéta Nováková. V juniorkách na zlatou medaili dosáhla Tereza Zlatohlávková.

Na programu bylo i kumite, Lukáš Pevný vybojoval stříbrnou medaili a Milan Zítko bronzovou medaili. Bratři Martin a Vojtěch Bittnerovi o bronzovou medaili prohráli.