Sport Relax na světovém poháru uspěl

Karate klub Sport Relax reprezentoval o víkendu Českou republiku a Českou Lípu na světovém poháru a nejprestižnější akci v ČR.

Hradec přivítal kolem 1200 závodníků ze 120 klubů z dvanácti zemí: Egypt, Arménie, Německo, Maďarsko, Litvy, Makedonie, Norsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Švédsko a Ukrajina. V silné konkurenci jsme obstáli a vybojovali tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

V sobotu ráno se do hradecké haly začali sjíždět závodníci v kategoriích dorost, junioři, senioři a masters. Náš tým SR byl "ochuzen" o dvě tváře, Terku Zlatohlávkovou a Barču Znamenáčkovou, které startovaly za výběr reprezentace ČR. Obě děvčata ale nenavázala na výsledky z loňského roku - Barbora Znamenáčková v loňském roce 3., obsadila pěkné 7. místo.

Sára Ješetová se představila v kata juniorky a dostala se do bojů v repasáži, tam prohrála a také jí patří 7. místo.

Stříbrnou medaili za klub v kata Masters vybojovala Božena Pavlasová.

Další úspěch pro naše barvy vybojoval tým juniorů ve složeni Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek. Kluci startovali i za seniory, kde jsme se probojovali do finále. V každé kategorii nám v cestě za zlatem stál výběr reprezentace Egypta. Po zacvičené kata a následně bunkai se všichni kolem tatami shodli, že nasazení a reálné pojetí měli naši. Bohužel v cestě stojí rozhodčí s někdy rozdílným názorem...

V nedělním programu startovali naši žáci do 13 let ve složení: David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz a Daniel Beránek. Nejlépe se dařilo Danu Beránkovi, který ve velké konkurenci vybojoval bronzovou medaili. Zbylí tři závodníci si to napravili v kata týmu, kde si vybojovali bronzovou medaili.

Všem moc gratulujeme a děkujeme panu Minárikovi za dopravu.