Slavnostní předání cen vítězům tenisových turnajů na Slovance

V pátek 4. listopadu byly předány ceny vítězům amatérských tenisových soutěží na Slovance 5.ročník - 2016, pořádaných TC Hornets, z.s. Česká Lípa za podpory města Česká Lípa.
Tradiční vyhlášení bylo na tenisových kurtech na Slovance v Pizzerii Diego, kterého se zúčastnilo 25 tenisových nadšenců.

Pořadatelé soutěží Ing. Petr Sršeň a René Ötwös zhodnotili před plnou pizzerií sezónu, ve které v dlouhodobých soutěžích hrálo přes 50 hráčů a letos kvalita a konkurence hráčů výrazně předčila loňskou sezónu. Odehráno bylo celkem 390 tenisových zápasů. Zvýšení počtu hráčů a větší konkurenci zaznamenaly i jednodenní soutěže singlů a deblů. Chceme tento trend udržet a představili jsme své záměry do nové sezóny, včetně návrhu změny organizace dlouhodobých soutěží, které představil Michal Tupý. Všechny nové návrhy ještě projdou dlouhou diskuzí s hráči, aby příští nová sezóna byla také tak úspěšná, jako letošní.

V diskusi vystoupila představitelka TK Slovanka Česká Lípa Jitka Goldbrichtová. Podala všem účastníkům informaci o úspěších závodních hráčů – dětí, o které se tento klub stará a vyzdvihla současné nejlepší odchovance – Matyáše Černého a Jakuba Hájka, který se zúčastňuje i amatérských soutěží dospělých, aby zlepšoval svoji hru. Oba si dobře vedou v celostátních žebříčcích svých kategorií.

Došlo na předávání cen nejlepším.

Největší soutěž singlistů je Tenis Slovanka Cup. Pro představu o soutěži se sluší poznamenat, že hráči odehráli přes 250 zápasů nejprve v 5 kvalifikačních skupinách po 10 a poté v tenisovém pavouku. Na děleném třetím místě skončili loňský fenomén Vladimír Jalovecký z Doks a Zuzana Zapletalová. Druhým místem potěšil své trenéry dorostenec a soutěžní hráč 14letý Jakub Hájek. Loňské vítězství obhájil Martin Kalenda, který opět ukázal svoji velkou fyzickou kondici a tenisové umění. Pokud obhájí trofej i příští rok, tak získá krásný velký pohár, který připadne hráči se třemi vítěznými ročníky po sobě.

Méně úspěšní tenisté z Tenis Slovanka Cupu se v průběhu sezóny přesunuli do takzvané TSC-2.ligy Play Out. I tato soutěž má své úspěšné. Konstatovali jsme, že letošní 2. liga byla na úrovni loňského Tenis Slovanka Cupu. Byla to opravdu kvalitní soutěž s velmi dobrými singlisty. Třetí skončili ve 2. lize Antonín Lačný a Petr Souček, který ve své hře zaznamenal letos značný posun. Druhé místo obsadil novoborský hráč Vladimír Jerman a zvítězil skvělý Radek Honzíček.

Dlouhodobé soutěže v singlech mají své Masters Slovanka Cup, kde hraje na konci sezóny nejlepších 16 hráčů. V této soutěži už není prostor pro slabší formu. Třetí skončil Pavel Pekárek, druhý Martin Kalenda a vítězem se stal letos zaslouženě David Beneš. Hráči obdrželi krásné poháry a od sponzora i Prize Money.

Na závěrečném setkání byly odměněni i hráči, kteří se zúčastnili jednodenních soutěží tenisových singlů a tenisových dvojic. Tyto soutěže měli celoroční kvalifikační tenisové turnaje (Singl Cup 3 turnaje a Debl Cup 4 turnaje). Nejlepších osm umístěných si v každé soutěži zahráli svůj Masters Cup turnaj a rozdělili si ceny. V Masters Singl Cupu skončil třetí David Valdhans, druhý byl Radek Honzíček a vítězem se stal David Gregor. Nejlepší deblové dvojice ukončily sezónu Masters Debl Cupem. Třetí skončili Petr Saic s Rudolfem Hofmanem, druzí Marek Šedivý s René Ötwösem a vítězi se stali Radek Honzíček s Davidem Benešem. Všichni si odnesli vkusné tenisové poháry.

Úspěšnou sezónu jsme příjemně oslavili a začali jsme připravovat zimní sezónu. V ní chystáme 4 přátelské turnaje na antuce v krásném areálu v Kosmonosích. Uspořádáme také dva tradiční turnaje ve stolním tenisu v krásném areálu českolipských stolních tenistů. Všichni jste srdečně zváni a přihlásit se můžete na našem webu.