Sezóna cyklistů MS AUTO právě vrcholí

Druhá polovina prázdnin a začátek září přinesla cyklistům silničářům českolipského klubu MS AUTO možnost startovat na mnoha akcích v Čechách i zahraničí. Cyklisté dokázali vybojovat řadu úspěchů a pěkných umístění.

Již po třetí se tým představil na krásné časovce do vrchu Memoriál Václava Vele v Železném Brodě. Závodu přálo počasí a závodníci MS AUTO byli pořádně vidět. Nejprestižnější vítězství vybojoval Vladimír Novák v kategorii nad 50 let, který se díky tomu stal na rok držitelem putovního poháru, do kterého je od letoška vyryto i jeho jméno a název českolipského týmu. Skvělé druhé místo obsadil v nabité kategorii nad 40 let Rudolf Reichelt, který se na dálku přetahuje o vedení v seriálu Českolipského silničního poháru s Janem Valešem. V kategorii dívek do 18 let zvítězila talentovaná Adéla Kopecká a neztratili se ani starší žáci Dominik Nováček a Matěj Baláž, kteří obsadili třetí a čtvrté místo.

O týden později se tým MS AUTO rozdělil a většina závodníků odjela na tradiční soustředění spojené se závody na Slovensko. Na krásné trati v srdci Malé Fatry se dařilo Josefu Semerádovi, který zvítězil v sobotním závodě ve své kategorii. O den později v rámci Slovenského poháru skvěle zabojoval Pavel Veselý, který v nabité konkurenci dojel na osmém místě. Na místě čtrnáctém pak dokončil Josef Semerád. Možnost konfrontace se slovenskou mládežnickou špičkou využilo i trio žáků Matěj Baláž, Dominik Nováček a David Anderle. Jejich úkolem bylo zajet téměř 12 km dlouhou časovku se stoupáním na Vrícko. Všichni chlapci bojovali na hranici svých možností, ale na přední umístění to tentokrát nestačilo.

Druhá část týmu se ve stejné dny představila na dvou závodech Českolipského silničního poháru. Nejprve byly týmové barvy vidět v rámci zbrusu nového závodu Okolo Vlčí Hory. Jezdilo se na devítikilometrovém okruhu a opět byl výrazně vidět bojovník k pohledání Rudolf Reichelt, který v těžké konkurenci dojel o pouhých 5 vteřin druhý. Stejné umístění si z Vlčí Hory veze i Miroslav Hanus v nejstarší kategorii a Adéla Kopecká v kategorii do 18 let.

O den později pořadatelé z Bohemie Nový Bor připravili těžkou a náročnou časovku Cvikov – Luž. Stejně jako na Vlčí Hoře obsadil Rudolf Reichelt druhé místo, tentokrát však s ještě menším odstupem na vítěze – o pouhé tři vteřiny. Tým MS AUTO ovládl kategorii juniorek, kde zvítězila všestranná Adéla Kopecká před Martinou Vlasákovou. Vedení v celém seriálu si pak druhou příčkou pojistil i nestárnoucí Miroslav Hanus.
Celý tým, včetně nejmladších závodníků se sešel ve Skalici na 22. ročníku DAAK Tour. Hlavní závod byl nesmírně rychlý a dramatický. Na špatných silnicích postihl defekt z českolipského týmu Rudolfa Reichelta, který pak fantastickou stíhací jízdou dokončil ve své kategorii na 12. místě. Cenné 9. místo vybojoval ve stejné kategorii Josef Semerád. Medailových úspěchů se tým dočkal v rámci mládežnických kategorií. Zlato si ze Skalice odváží Lucien Frydrych a Štěpánka Holcová, dobře zabojovali žáci, kteří se seřadili na druhém až pátém místě v pořadí Matěj Baláž, Miloš Holec, Dominik Nováček a David Anderle. V další kategorii pak obsadila Lucie Valešová třetí místo, čtvrtá dojela Julie Frydrychová a jako devátá pak debutantka Michaela Makovcová.

Obrovského úspěchu dosáhl cyklista Vladimír Novák, který se díky titulu mistra ČR dostal do nominace naší reprezentace na Mistrovství světa masters v dánském městě Hobro. Novák startoval ve své nejsilnější disciplíně, kterou je časovka a v národním dresu s trikolórou vybojoval konečné skvělé 12. místo, při rychlostním průměru cca 43 km/h. V historii klubu MS AUTO se jedná o pravděpodobně největší úspěch a Vladimírovi patří dík za skvělou reprezentaci.

Začátek září patří monstrózní akci ve Šluknovském výběžku, kterou je Tour de Zeleňák. Na úzkých silnicích letos vyrazil peloton jezdců čítající 564 jmen, z nichž minimálně třetina byli cyklisté ze sousedního Německa. Tým MS AUTO si dělal ambice především pro soutěž družstev, kterou loni dokázal vyhrát, ale naděje vzaly za své po pádu Martina Nováka, který nedokončil a tým tak neměl potřebný počet jezdců v cíli. Přesto byly českolipské dresy výrazně vidět. Na stupně vítězů se dokázal v kategorii nad 60 let dostat třetím místem Miroslav Hanus a jako čtvrtý v nejvíc nabité kategorii mužů nad 40 let skončil Rudolf Reichelt. Na 16. místě ve stejné kategorii závod dokončil Josef Semerád a dařilo se i Pavlu Veselému, který v kategorii třicátníků dojel jako 27. v pořadí.