Série tenisových turnajů v České Lípě

V minulých týdnech se v naší českolipské tenisové hale uskutečnily 3 celostátní tenisové turnaje v kategoriích ml. žactvo, st. žactvo a dorost. Turnajů se zúčastnili hráči, kteří přijeli z různých koutů ČR, a samozřejmě velký počet domácích tenistů a tenistek.

V kategorii ml. žáků v termínu 22.-24. 3. to byli tito: Tomas Fučík, Jaroslav Zima, David Matoušek, Tadeáš Valeš, Vlastimil Šmalcl a Anna Durdilová, Kateřina Čechová, Natálie Čermáková, Michaela Pecoldová.

Z našich hráčů se nejvíce dařilo V. Šmalclovi, který sice ve dvouhře vypadl ve druhém kole, ale vše napravil vítězstvím ve čtyřhře v celém turnaji.

Ve dvouhře dívek se podařilo N. Čermákové obsadit výborné 3. místo a stejně tak i ve čtyřhře. K. Čechová po fantastickém výkonu obsadila 2. místo ve dvouhře a 1. místo ve čtyřhře!

V kategorii st. žáků v termínu 5.-7. 4. to byli tito: Jaroslav Zima, Petr Pirunčik, Lubomír Langer, Ondřej Ponikelský a Nicole Franeta, Micheala Horáčková, Kateřina Čechová, Natalie Čermáková, Anna Durdilová.

Z našich hráčů se ve dvouhře nejdále (do osmifinále) probojoval O. Ponikelský, který spolu s M. Pavlovičem obsadil vynikající 3. místo ve čtyřhře.

Z našich dívek se nejlépe prezentovala Nicole Franeta, která obsadila ve dvouhře 3. místo, a dále vynikající 2. místo ve čtyřhře.

Dále je třeba vyzdvihnout výkony našich mladších žákyň, které se turnaje zúčastnily a prošly téměř všechny ve dvouhře do osmifinále. K. Čechova obsadila dokonce 3. místo ve čtyřhře.

V kategorii dorostu v terminu 11.-13. 4. to byli tito: Jaroslav Ježek, Štěpán Popelka, Petr Fogl a Anna Hrušková, Adéla Nešická, Šárka Ponikelská, Nicole Franeta.

Z našich hráčů se nejvíce dařilo Š. Popelkovi, který ve dvouhře prošel až do semifinále, kdy v osmifinále porazil nasazenou čtyřku turnaje. Bohužel se v tomto zápase zranil a k nedělnímu semifinále již nenastoupil. Spolu s dalším naším hráčem J. Ježkem pak obsadili výborné 3. místo ve čtyřhře.

Našim dívkám se dařilo o poznání lépe, když A. Nešická obsadila ve dvouhře 2. místo a Š. Ponikelská místo 3. Obě naše dívky pak spolu vyhrály celý turnaj ve čtyřhře.

Všem našim úspěšným hráčům gratulujeme a těšíme se na nadcházející sezonu mistrovských utkání, kterou zahájí 3 domácí zápasy v sobotu 3. 5. 2014 v 9 hodin.

Srdečně zveme všechny fandy tenisu! Přijďte podpořit všechna naše družstva, kterých v současné době máme 11 v 6 věkových kategoriích. Všechny tyto týmy hraji v nejvyšších krajských soutěžích.