OPEN NOVÝ BOR – v čele je favorizovaný Šimáček

V novoborském hotelu Pražák se ve dnech 11.-18.2. 2012 koná již III. ročník mezinárodního šachového festivalu Open Nový Bor.

Po šestém kole hlavního turnaje G-TEAM OPEN je v čele favorit turnaje mez. mistr Šimáček (Agentura 64 Grygov), který ztratil pouze půl bodu. Na druhé příčce je domácí Vrána, který v novoborském derby porazil Oreského a má 5 bodů. Polák Flak, který v 5. kole porazil velmistra Ivanova, si i přes prohru se Šimáčkem drží třetí příčku.

Nejlepší ženou v turnaji je Svobodová (14. místo, 4 body), nejlepším juniorem Polák Pultorak (16. míto, 4 body).

V turnaji se příliš nedaří dvěma z favoritů velmistru Ivanovovi z Ruska ani mez. mistru Piankovovi z Ukrajiny. Naopak výborné výkony odvádějí patnáctiletá Nataša Richterová (porazila mj. mez. mistra Piankova) a desetiletý Nguyen Thai Dai Van, kteří sice oba v posledním kole prohráli, ale mají pěkných 3,5 bodů z 6 partií.