Ohlédněme se za lednovými tenisovými turnaji

Jako již tradičně na začátku nového roku pořádá Sportovní centrum ve spolupráci s SK Matchball Česká Lípa mládežnické tenisové turnaje. V lednu to byly hned dvě akce a sice 7. ledna 2017 celostátní turnaj v Baby tenisu pro děti do 9 let. Druhou tenisovou akcí ve Sportovním centru byl ve dnech 28.-30.1. 2017 turnaj mladších žáků a žákyň (věk 10 – 12 let).

Z celkového počtu 21 hráčů a hráček na celostátním turnaji v Baby tenisu, se zúčastnili 3 domácí a sice Dominik Beneš, Jáchym Hofman a Tomáš Nedbal. Děti se nejprve utkaly ve skupinách systémem každý s každým a podle umístění v tabulce byli nasazováni do vyřazovacího pavouka. Dominik Beneš jasně vyhrál svou skupinu a byl nasazen do vyřazovacích bojů jako číslo 1, jeho týmový kolega Tomáš Nedbal musel projít nejprve předkolem a oba hráči se potom utkali o postup mezi 8 nejlepších.

Po velkém boji zvítězil Tomáš, který se tak stal nejlépe umístěným hráčem SK Matchball. Pro třetího z našich, Jáchyma Hofmana to byl jeden z prvních turnajů a teprve sbírá zkušenosti. Avšak jeho nadšení a chuť ze hry jsou velkým příslibem.

Výsledky vyřazovacích bojů:

SF: Šelemberk - Kreysa J. 4 : 3

Martínek J. – Martínek T. 4 : 1

FI: Martínek J. – Šelemberk 4 : 0

Zápas o 3. místo: Martínek T. – Kreysa 4 : 2

Druhou tenisovou akcí ve Sportovním centru byl ve dnech 28.-30.1. 2017 turnaj mladších žáků a žákyň (věk 10 – 12 let). Tenisového klání se zúčastnilo 23 chlapců ( 6 za SK Matchball a 2 za Mozkové lázně Doubice) a 12 dívek ( 3 za SK Matchball). Mezi chlapci jsme mohli vidět: Viktora Steinze, Marco Franetu, Václava Kurdziela, Adama Kece, Martina Kece a Josefa Choura. Hráči Jakub Slavík a Matěj Hofman, kteří hrají pod hlavičkou Mozkové lázně Doubice budou v mistrovských utkáních reprezentovat náš klub.

V této kategorii se ve dvouhře nejvíce dařilo Martinu Kecovi a Matěji Hofmanovi, kteří se probojovali do semifinále turnaje a jsou velkým příslibem i pro zbytek sezony. Ve čtyřhře potom až do semifinále prošli Martin Kec a Josef Chour a Matěj Hofman spolu Jakubem Slavíkem. Je ale třeba připomenout, že i ostatní naši hráči, předvedli vynikající tenis a ve velké konkurenci se rozhodně neztratili.

Mezi dívkami se nejvíce dařilo Kateřině Hadravové, které se po velmi bojovných utkáních podařilo projít až do semifinále turnaje ve dvouhře a spolu s Nikolou Kedlesovou dokráčeli až do finále ve čtyřhře, kde podlehli prvnímu nasazenému páru. Všem našim hráčům a hráčkám blahopřejeme a přejeme mnoho dalších vítězných zápasů.

Výsledky:

Dvouhra chlapci - SF: Novák – Hofman 6:0, 6:0

Volf – Kec Martin 6:1, 6:2

FI: Volf – Novák 6:1, 6:4

Čtyřhra chlapci - FI: Novák, Hanzl – Volf, Beneda 6:4, 6:2

Dvouhra dívky – SF: Hajná – Dimmerová 6:1, 1:6, 1:0(6)

Řeháčková – Hadravová 6:2, 6:0

FI: Hajná – Řeháčková 6:1, 6:1

Čtyřhra dívky – FI: Lange, Dimmerová – Hadravová, Kedlesová 6:1, 6:2

Další celostátní turnaje plánujeme na konec února a března a sice v kategorii staršího žactva a dospělých.