Mistrovství ČR v latino show v České Lípě

700 nejlepších tanečníků stylu Latino se představilo v rámci Dance Life Tour 2014 na MČR Speciál o víkendu 14. a 15. června na zimním stadionu v České Lípě.

Na soutěži reprezentovali také žáci taneční školy Enliven Centre z Doks a Česky Lípy, kteří se na mistrovství probojovali přes regionální a zemské kolo taneční Tour, kterou vypisuje každoročně Czech Dance Organization, největší a nejpočetnější taneční organizace, která jako jediná u nás má právo nominovat reprezentanty na mezinárodní soutěže Mistrovství světa a Mistrovství Evropy IDO.

Soutěž proběhla korektně dle daných pravidel CDO a ve dvou dnech se představilo k 700 tanečníků z tanečních skupin z celé ČR. Na soutěži se představilo celkem 190 soutěžních jednotek v 60 disciplínách latino tanců, rozdělených dle věku a výkonnostní třídy. Bylo rozdáno 800 medailí, 900 ks diplomů a 180 trofejí. Na soutěž se přišlo podívat cca 600 diváků.

Reprezentanti taneční školy Enliven Centre získali několik nominací na mezinárodní soutěž, která proběhne v říjnu v rakouské Grazu. Nejvýznamnější úspěch jsme zaznamenali v disciplíně Salsa Shine solo – děti, kde ze 17 soutěžících se mistryní ČR stala Michaela Smolíková. Jana Poliaková obsadila 2. místo a Klára Stratilová 4. místo. Pochvalu si jistě zaslouží naše juniorské duo Lucie a Klára Stratilovy, které v disciplíně Latino show duo junioři získaly druhé místo. Téměř bezchybný výkon předvedly naše nejmenší tanečnice z přípravky se svými „Tančícími pompon“ a pěkný pohled byl i na choreografii „Příběh z džungle“ či „Ženy v pokušení“.

Nejlepší taneční výkony soutěže předvedla bezpochyby velká taneční škola Stardance z Chomutova. Úspěšní byli také tanečníci z Enliven Centre, Cross Dance Kolín,TS Paul dance Jilemnice nebo K+K Labyrint Ostrava. Mistra České republiky v párové salse dospělých letos získal taneční pár Ina Daučíková a Jan Dvořák z Bohemian Salseros Praha.

Tato velkolepá sportovní a společenská událost proběhla za finanční podpory Města Česká Lípa a pod osobní záštitou hejtmana Libereckého kraje pana Martina Půty. Dalšími partnery akce byla Severočeská vodárenská společnost, Liberecký kraj, IAC Group Zákupy, Vendys & V s.r.o., Kultura CL, Sport CL, Deus – reklamní agentura. Krásné skleněné trofeje pro soutěžící vyrobila a věnovala PRECIOSA a.s. z Jablonce nad Nisou. Velice si vážíme osobní návštěvy zástupců města Česká Lípa a kraje Liberec.
Velkou zásluhu na úspěchu akce má také 30členný organizační štáb složený z dobrovolníků z řad rodičů a juniorek taneční školy. Všem moc děkujeme!