Karate Klub Sport Relax Znamenáček zvítězil na MČR FSKA

Českolipská hala praskala ve švech, přes 300 karatistů zde soutěžilo o tituly. Naši svěřenci vybojovali celkem 26 cenných kovů, z toho 13× zlato, 3× stříbro a 10× bronz.

V České Lípě se dne 29. 11. opět konalo tradiční mistrovství České republiky v karate FSKA – Funakoshi. Organizátor celé akce karate klub Sport Relax připravil pro více jak 300 závodníků výborné podmínky v českolipské sportovní hale.

V pátek večer se stavěla celá soutěž s pořadatelským týmem a v sobotu v 9.00 hodin vše vypuklo. Skvělá divácká kulisa a atmosféra mezi závodníky pomáhala k výkonům karatistů od těch nejmenších dětí až po zkušené reprezentanty.
Při zahajovacím  ceremoniálu se slova ujal hlavní trenér a organizátor Pavel Znamenáček a zahájil soutěž.

Závodníci startovali v těchto disciplínách:
Kata individual
Kata team
Kata duo team
Kata open
Self-defence – modelové situace sebeobrany
Nejúspěšnější závodnicí klubu se stala domácí Barbora Znamenáčková, která vybojovala celkem čtyři zlaté tituly mistryně republiky FSKA.
Další triumf byl v podání domácích Adélky Šinerové a Daniela Beránka, kteří vybojovali prestižní kategorii Kata open, která byla vyhlášena pro věkovou skupinu od 10 do 16 let.

Zlato: Daniel Beránek, Adéla Šinerová, Barbora Znamenáčková, Božena Pavlasová a Marie Suchá
Stříbro: Veronika Kašparová
Bronz: Viktorie Vlčková, Dagmar Suchá, David Minárik Dan Kühnel, Tereza Fabiánová, Jakub Novák, Markéta Nováková, Milan Zítko a Lukáš Pevný

Druhou disciplínou na šampionátu byla novinka, a to disciplína kata Open, kde bylo věkové rozmezí 10-16let.

Kata open
Zlato: Daniel Beránek a Adéla Šinerová

Kata duo tým
Zlato: Barbora Znamenáčková a Dorota Blechová
Stříbro: Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz, Markéta Nováková a Sára Ješetová

Kata team
Zlato: David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz, Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková, Dorota Blechová, Klára Stratilová, Barbora Vlčková, Anna Vorličková, Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek
Bronz: Jan Zoubek, Dominik Mašek a Šimon Závěrka

Self-defence - modelové situace sebeobrany
Zlato: Barbora Znamenáčková, Dorota Blechová

Karatisté klubu Sport Relax si v konkurenci s mezinárodní účastí vedli skvěle a stali se nejúspěšnějším klubem šampionátu, druhou příčku obsadil klub Dragon Neratovice a bronz si odvezl Sport Union Ústí nad Labem. Všechny tři kluby obdržely cenné poháry pro vítěze.

Organizátor připravil i bohatou tombolu, která udělala radost nejen mladým závodníkům, ale i dospělým na ploše haly i v hledišti. Také byly skvělé ohlasy na časový harmonogram soutěže, který organizátor dodržel.

Děkujeme za podporu našim stálým partnerům, dále městu Česká Lípa a Nadaci sportující mládeže. Nezbývá než všem poděkovat za spolupráci a těšit se na datum 28. 11. 2015 , kdy Vás opět rádi uvidíme v České Lípě.

Více informací naleznete zde, více fotek zde.

Ohlasy vedoucích družstev:

Ahoj Pavle,
za nás můžu Vaši soutěž jen a jen vychválit. Mělo to šmrnc, hala super, kategorie super, ceny super, organizace na jedničku s hvězdičkou. Naše děti měly obrovskou radost z modelových situací, kde posbíraly hned několik medailí, přestože je jely poprvé.
Díky moc a těšíme se na příště!!!

Bc. Denisa Vaněčková

Ahoj Pavle.
Soutěž se nám velmi líbila, již dlouho jsme se nesetkali s tak profesionálním přístupem a skvělou atmosférou.
Určitě přijedeme i příští rok.

S přátelským pozdravem
Libor Válek
KTK PRAHA

Ahoj Pavle,
tvá soutěž byla, ostatně jako vždy, výborně připravena, a to jak z pohledu mého (jako kauče), tak i dětí a rodičů, kteří nás na závody doprovází. Takže držím palce při pořádání dalších takových akcí, kterých se určitě zúčastníme.

Jarda Tvrdík - SU ÚL

Ahoj Pavle,
děkuji moc za přátelské přijetí a příjemnou atmosféru na závodech v České Lípě. Dětem se tam líbilo, ocenily světlou a teplou halu, svižný průběh soutěže a bohatou diváckou kulisu. Ještě se do budoucna popereme se soutěžáckou standardizací a příští rok na viděnou.
Článek na stránkách našeho gymnázia je na odkazu :
Ještě jednou díky a užij si ty i tví blízcí klidný Advent a příjemné volno svátků vánočních.

S pozdravem
Roman Kneifl
Karate klub Klatovy

Dobrý den,
děkujeme za pěknou soutěž v příjemé atmosféře nové haly. Soutěž měla dobrý spád podle harmonogramu a v některých kategoriích bylo na co se dívat. ;-)