Jak se hrálo o víkendu?

Verze pro tisk |

Podívejte se v našem jednoduchém přeledu, jak se dařilo našim sportovním oddílům o uplynulém víkendu.

1. futsalová liga
FC Démoni Česká Lípa - Helas Brno 0:5 (0:3)

Po třech remízách doufali jak českolipští futsalisté, tak jistě jejich fanoušci, že teď přichází šance získat první vítězství v této sezoně. Jejich soupeř Helas Brno byl totiž před tímto kolem poslední. Naděje se však nesplnily, Démoni dostali bůra a zároveň přišli o možnost dostat se do klidného středu tabulky. Démoni (i jejich fanoušci) by se však měli rychle oklepat, protože teď nastoupí proti Mělníku, který je předposlední. I když vnímat soupeře podle tabulky může být ošidné...

Fotbalová divize - B
Úvaly - Arsenal Česká Lípa 2:1np (1:1)
Meteor Praha - FC Nový Bor 3:0 (1:0)

Jestliže v minulém kole se povedlo českolipským fotbalistům vyhrát alespoň na penalty, tentokrát v této "herní činnosti" úspěšní nebyli. Ale...pro nováčka soutěže, kterým Českolipští jsou, je každý bod z venku dobrý. Nyní je čekají Neratovice, které jsou sice druhé v tabulce, ale už tři kola nevyhrály. Snad tedy hráči Arsenalu této jejich výsledkové krize využijí.
U Nového Boru bohužel nic nového, opět porážka. V letošní sezoně už desátá během jedenácti kol... Následující sobotu se doma střetne s týmem ze Souše. Možná by se novoborští hráči měli zeptat kolegů z České Lípy, jak na ně, protože Arsenal nedávno Souš porazil 2:1.

Fotbalový krajský přebor
Frýdlant - Skalice 2:2 (0:1)
Přepeře - Doksy 4:1 (0:1)

Přivézt bod z venku se občas rovná výhře, v případě Skalice to však tak být nemusí. Skalice přijela v sobotu do Frýdlantu v pozici lídra tabulky (i když je pravda, že druhý tým měl zápas k dobru), domácí celek byl naopak poslední. Očekávaly se tak "povinné" tři body, ale nakonec z toho je jenom remíza a ztráta prvního místa.
Doksy v Přepeřích přerušily svou pětikolovou vítěznou šňůru. Ale je možné, že načnou další sérii, protože se teď střetnou s posledními Semily.

Fotbalová I.A třída
Desná - Cvikov 4:0 (2:0)
Rapid Liberec - Stráž p. Ralskem 4:2 (2:2)

Stejně jako u Nového Boru, i u Cvikova pokračuje výsledková mizérie. Aby se Cvikovští nebáli na spodku tabulky, společnost jim dělají fotbalisté Stráže pod Ralskem, kteří ale přecejenom jsou bodově natěsno s dalšími týmy této soutěže.

Fotbalová I.B třída
Holany - Jablonné 5:1 (3:0)
Mimoň - Vesec 2:0 (0:0)
Žandov - Hodkovice n. M. 0:2 (0:2)
Doksy B - Pěnčín 0:1 (0:1)
Chrastava B - Loko Č. Lípa 3:4 (2:2)
Stráž n. Nisou - Kamenice 1:1 (1:1)

Mimoňští hráči sice tentokrát nedeklasovali svého soupeře, ale to jim jistě nevadí. Každá výhra, která vás udrží na prvním místě (a ještě k tomu s mírným náskokem), se počítá.
I Holany si nadále udržíjí dobrou formu. Šest kol už neprohrály a to se navíc v příštím kole střetnou s posledními Hodkovicemi.
Lokomotiva Česká Lípa si na podzim nevede vůbec špatně, ale přecejenom výsledky s týmy z první poloviny tabulky (porážky s Mimoní, Jeníšovicemi, Rozstání, Pěnčínem a remíza s Holany) dávají tušit, že zatím na tu špičku nemají.
Doksy B i přes porážku se stále drží v první polovině tabulky. Kamenice je devátá, Žandov poslední.

Florbalová superliga
Fat Pipe Florbal Chodov - FBC 4CLEAN Česká Lípa 10:3

Dvě třetiny se českolipští florbalsité drželi s posledním vítězem Superligy. Dvakrát dokázalo českolipské FBC srovnat skóre (branky dávali Jakub Novák a Štěpán Slaný), poté dokonce šlo díky gólu Dominika Jansy v polovině zápasu do vedení. Jenže pak třetí třetina už byla jasně v režii Chodova. České Lípě se tak po Vítkovicích a Mladé Boleslavi nepodařilo vyzrát ani na třetí top klub Superligy. V příštím kole se FBC 4CLEAN Česká Lípa střetne se Znojmem, což by mohl být soupeř, s kterým mají Českolipští větší šanci získat body, které by jim pomohly držet se nadále ve středu tabulky.

1. florbalová liga žen
FBC Česká Lípa - Banes Florbal Soběslav 6:9
FBC Česká Lípa - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:16

Českolipské florbalistky spoléhaly, že zápas proti Soběslavi jim konečně přinese body, bohužel se tak nestalo. V neděli pak ještě nastoupily proti Plzni, která byla favoritem, což také splnila. Ženy FBC jsou tak stále na předposledním místě bez jediného bodu.

Krajský přebor v hokeji
HC Česká Lípa - HC Slavoj Liberec 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Góly domácích: 12. Preussler, 14. Holčák (Krupička), 34. Krupička (Holčák, Bauer), 57. Minařík (Rašín), 58. Žák (Minařík), 59. Krupička (Češka)
Českolipští hokejisté jsou na druhém místě. Ale...mají zápas s Varnsdorfem k dobru. Na první Turnov jim schází tři body... 

Nahoru