Jak se hrálo o víkendu?

Verze pro tisk |

Unikly vám víkendové zápasy našich regionálních klubů? Nevadí! Krátké reportáže o tom, jak jednolitvé zápasy dopadly, si můžete přečíst níže.

1. futsalová liga

FC Démoni Česká Lípa - SKP Ocel Třinec 3:3 (2:3)

Démoni nebyli před zápasem s Třincem jasným favoritem, přesto věřili, že by všechny body mohly zůstat doma. Jenže se tak nestalo...“Bod s Třincem je  pro nás na domácí půdě ztráta, ale zároveň je zasloužený pro oba týmy,“ začíná hodnocení zápasu českolipský trenér Karel Kruliš. „Chtěli jsme hrát  tak, abychom šli do vedení a místo toho jsme byli prvních deset minut jak  opaření. Ale i za nepříznivého stavu jsme se do zápasu dostali. Mohlo to  dopadnout i hůře, bod teď bereme.“

Démoni tak mají po čtyřech kolech dva body a jsou zatím třetí od konce. „Hra týmu je po čtyřech kolech, musím říct, stabilní. Hoši plní vše, co si řekneme a hlavně je vidět, že mají chuť se porvat o body." Českolipští futsalisté se v úvodních třech kolech střetli s týmy, které jsou v současné chvíli v první polovině tabulky. „Těžké zápasy prověřily, že sílu máme, a proto teď musíme sbírat body s týmy, se kterými se popereme o setrvání v lize.“

Jedním z nich by měl být i tým z Jeseníku. „Od Jeseníku nevím co čekat, neznámé ho. Teď v týdnu se pokusíme mrknout na jejich poslední zápas v Plzni a zkusíme se na ně co nejlépe připravit a odvézt si všechny tři body,“ dodává Karel Kruliš.

 

Fotbalová divize - B

Arsenal Česká Lípa - Souš 2:1 (0:1)

Po dvou porážkách potřebovala Česká Lípa zase zabrat a povedlo se. Sice první poločas prohrála, ale v druhé půli byla schopna skóre otočit. „Nevzdali jsme to, šli jsme do druhého poločasu s tím, že ten zápas otočíme. Hodně o tom rozhodla naše bojovnost a touha po vítězství,“ říká k obratu v utkání ofenzivní hráč Arsenalu Daniel Kýček.

V současné chvíli mají českolipští fotbalisté na svém kontě devět bodů, což  je řadí na 12. příčku. „Naše dosavadní působení v divizi zatím určitě není  žádnou ostudou. Máme na to hrát střed tabulky. Jsme nejmladší tým v téhle  soutěží, sbíráme zkušenosti. Myslím, že každý může být rád, že se v Lipe hraje aspoň takhle precizní soutěž,“ dodává Daniel Kýček.

 

Fotbalová divize - B

FC Nový Bor - Hostouň 0:4 (0:2)

Čekání na výhru (ale Novoborští by určitě byli rádi i za remízy) nadále pro FC Nový Bor pokračuje. O víkendu k ní měli v souboji s Hostouní tentokrát podle výsledku hodně daleko, i když...“Myslím, že výsledek 4:0 neodpovídá průběhu hry, ač je nutné přiznat, že soupeř byl fotbalovější,“ začíná hodnotit sobotní utkání novoborský gólman Daniel Blumentritt. „První gól
jsme soupeři darovali, když jsme nechali jejich hráče po rohu samotného hlavičkovat. Poté jsme sice měli šanci na srovnání, ale bohužel jsme příležitost neproměnili. Navíc nám před poločasem nadějný brejk zastavil jejich obránce rukou, což se nepískalo a hned z následného protiútoku jsme dostali gól.“

Novoborští pokračovali v neproměňování šancí i v druhé půli. „Ani z malého vápna se nepovedlo dát gól a opět hned vzápětí inkasujeme branku...V tu chvíli už je o zápase rozhodnuto. Nemáme takovou sílu a kvalitu, abychom byli schopni utkání za takového stavu otáčet. Ještě když na nás leží pověstná deka...“, říká k zápasu Daniel Blumentritt.

Ta zmiňovaná „deka“ možná leží na týmu už od prvního kola. „Podle mě byl rozhodující první zápas s Arsenalem, kde jsme měli zvítězit. Ve stínu tohotoutkání, podle mě, teď pokračuje dosavadní průběh sezony...“ Připomeňme, že Nový Bor s Arsenalem Česká Lípa vedl o poločase 3:1, aby pak přišel o remízu v posledních minutách po proměněné penaltě..

Týmu hodně chybí Roman Mach, který se vrátil do svého mateřského klubu a Jan Broschinský, který se kvůli zranění jen tak na trávník nepodívá. „Naneštěstí se ještě zranil Filip Šimoník a bohužel ať chceme nebo ne, hráči, kteří přišli, především kluci, kteří skončili v dorostu, je nemůžou nahradit a ani to po nich nemůžeme chtít. Budeme však makat dál a snažit se o záchranu, ale jak to dopadne, uvidíme až na konci sezony," dodává novoborský brankář.

 

Krajská hokejová soutěž
HC Česká Lípa - Frýdlant 8:4

Českolipští hokejisté si ve druhém kole poradili na domácím ledě s Frýdlantem 8:4. Díky této výhře se dostávají do čela tabulky.

 

2. volejbalová liga
Lokomotiva Česká Lípa - TJ Praga Praha 3:0 (21, 21, 18) a 3:0 (21, 22, 14)

První utkání zvládli českolipští volejbalisté výborně po taktické stránce, ve druhém utkání se mohli opřít zejména o výborný servis a následné obraně na síti, jak uvádí na svém webu http://www.volejballokocl.cz/

Sestava Lokomotivy: Javůrek, Macháček, Melich, Čechlovský, German, Jindřich, Beránek, Plachý, Basl, Beneš, Němec a Žirovnický P.

Nyní zajíždějí českolipští volejbalisté na dvojzápas do Jirkova, který svoje úvodní utkání prohrál shodně 0:3.
 

Nahoru