Fotožurnál: Malevil Cup 2012 (neděle)

V krásném prostředí Lužických hor se v neděli 17. června 2012 konal cyklistický závod Malevil Cup. Hlavní závod na 102 km, kategorie Elite, se tentokrát jel také jako Mistrovství Evropy v maratonu horských kol.

Čeští reprezentanti vybojovali double - zvítězil Kristián Hynek, pro stříbro si dojel Pavel Boudný. Bronz vybojoval rakouský závodník Alban Lakata. V ženském závodě na 95 km zvítězila Finka Pia Sundstedt.

Hlavního závodu, který měl celkové převýšení cca 3.000 metrů, se kromě "eliťáků" zúčastnilo také přes tři sta amatérských závodníků. Kratší tratě měřily 65, resp. 40 km. Cyklisté hlavního závodu projeli křížem krážem pomalu celé Lužické hory.  Start závodů byl v Jablonném v Podještědí, trasa vedla přes Rynoltice a Hrádek nad Nisou. Na německé straně se borci na horských kolech podívali mimo jiné do malebného lázeňského městečka Ojbín a poté vyšplhali na Hvozd, kde byla horská prémie. Projeli také pod Lužem a přes Mařenice se dostali do cíle na ranči Malevil v Heřmanicích v Podještědí. Účastníkům, mezi kterými nechyběli cyklisté na dvojkolech nebo borec na koloběžce, přálo i teplé polojasné počasí. Do atmosféry závodů nahlédněte v naší fotogalerii.