Evropský klubový pohár 2011

Verze pro tisk |

Na své páté vystoupení v rámci Evropského klubového poháru se v následujících dnech chystá novoborský extraligový tým. Do místa konání, slovinské Rogašké Slatiny, odcestuje v sobotu 24. září a barvy České republiky bude hájit pod hlavičkou G-TEAM Nový Bor. Nejprestižnější klubová soutěž starého kontinentu má na pořadu již 27. ročník, kterého se letos účastní rekordních 65 týmů.

Sedmikolový turnaj (25. 9. – 1. 10.) sehrají týmy na šesti šachovnicích. I přestože se posila novoborského týmu velmistr David Navara nemůže dle pravidel Evropské šachové federace letošního turnaje zúčastnit, bude sestava Nového Boru oproti minulým letům silnější. Po odehrání uplynulé extraligové sezóny přichází do týmu pro Evropský klubový pohár velmistr Radoslaw Wojtaszek, který bude hájit druhou šachovnici. Post jedničky patří velmistru Viktoru Lázničkovi, který letos překročil magickou hranici 2700 ELO bodů a v současnosti je na 47. místě světového žebříčku. Dále jsou nominováni GM Mateusz Bartel, GM Zbyněk Hráček, GM Ján Markoš, GM Robert Cvek a GM Petr Hába.

Informace, pravidelné reportáže a fotografie z působení novoborského týmu budou uveřejňovány na novoborském šachovém serveru.

 

Umístění 1. Novoborského šachového klubu v minulých ročnících:
Evropský klubový pohár 2010 Plovdiv – 13. Místo
Evropský klubový pohár 2009 Ohrid – 14. Místo
Evropský klubový pohár 2008 Halkidiki – 10. Místo
Evropský klubový pohár 2007 Kemer – 14. místo

Nahoru