Druhé kolo supermana

V sobotu 23. listopadu se v tělocvičně ZŠ Pátova konalo 2. kolo Českolipského supermana a to Skippy.

Počet kandidátů na celkové vítězství se postupně zmenšuje. Svůj podíl na tom měly i disciplíny tohoto kola, přeskok přes švihadlo a skok daleký z místa.

První disciplínou bylo švihadlo. Nejmladší a mladší žáci měli za úkol absolvovat v co nejkratším čase 10 přeskoků. Mezi dívkami byla nejrychlejší nejmladší žákyně Mirka Perutková, která přeskoky zvládla za 3,36. Výborné byly ale i výkony Jitky Stejskalové v nejmladší kategorii potěr 3,51s a ve stejné kategorii chlapců dosáhl Fanda Tlustý času 3,66 s. Starší kategorie měly již na programu 20 přeskoků. Zde si v mužské kategorii nejlépe vedl Patrik Stupka, který si to odskákal za výborných 5,17 s. V ženských kategoriích příjemně překvapila Starší žákyně Andrea Hejdová, které stačilo 5,38 s.

Kvalitní výkony jsme zaznamenali i ve skoku dalekém z místa. V nejmladších dívkách si nejlépe vedly sestry Perutkovi z Mimoně. Hanka vyhrála kategorii potěr výkonem 155 cm a Mirka nejmladší žákyně 202 centimetry. Kategorie potěr chlapci se stala kořistí novoborského Jakuba Havlase za 180 cm a nejmladší žáky vyhrál Petr Stránský výkonem rovné 2 metry.
Dobrý výkon předvedla i starší žákyně Kristýna Čechlovská, 216 cm, a zajímavý byl souboj v kategorii mužů, kde dosáhli shodný výkon 254 cm Hynek Bárta a Patrik Stupka. O vítězství prvního jmenovaného rozhodlo atletické pravidlo, že v tomto případě rozhoduje druhý nejlepší výkon.

A jaká je situace v celkovém pořadí po čtyřech disciplínách? Plný počet 80 bodů mají nejmladší žáci Mirka Perutková a Petr Stránský, jeden bod ztrácí Míša Líšková a Patrik Stupka, o další bod méně má Kristián Červeňák. Tuto neděli nás čeká další kolo Supermana a to Českolipský Rambo. V tomto závodě čeká závodníky na českolipském Gymnáziu od 10 hodin sprint a překážková dráha.