Drama v Pardubicích

Verze pro tisk |

Březnový extraligový víkend přinesl až infarktovou zápletku. V sedmém kole se 1. Novoborský šachový klub utkal o vedoucí příčku extraligové tabulky s Rapidem Pardubice.

Pro Novoboráky se zápas vyvíjel velmi příznivě a po vítězstvích GM Roberta Cveka, GM Mateusze Bartela a GM Viktora Lázničky měl novoborský tým jasně našlápnuto k celkovému vítězství. Za stavu 4:2 se dohrávaly dvě poslední partie, ze kterých jsme místo jasného zisku 1,5 bodu nezískali nic. Nejprve zkušený Zbyněk Hráček prohodil tahy a nechal jednotahově stát dámu. "Přehmat, který nastane v životě snad každého hráče, přišel pro náš tým v tu nejnevhodnější chvíli," komentoval kapitán novoborských Petr Boleslav. Poté v časové tísni chyboval i Ján Markoš a Nový Bor tak v zápase s jednoznačným průběhem obdaroval soupeře jedním bodem.

Nedělní zápas s posledním týmem extraligového ročníku Polabinami byl až příliš dramatický. Po více než šestihodinovém boji zachránil GM Viktor Láznička svou remízou hubenou výhru Nového Boru 4,5 : 3,5.

O majiteli letošního titulu rozhodne závěrečné trojkolo, které se bude hrát 20. – 22. dubna v Poděbradech. 1. Novoborský se utká postupně s Turnovem, Porubou a Frýdkem-Místkem. K obhajobě loňského zlata potřebují Novoborští vyhrát všechny tři zápasy s co nejlepším skórem.

Souhrnné zpravodajství z extraligového víkendu, výsledky a tabulku naleznete v článku na novoborském šachovém serveru.

Nahoru