Cyklistická časovka Českolipské Kozly proběhne již tuto neděli

Verze pro tisk |

Sportovní klub MS AUTO připravil pro příznivce cyklistiky již 15. ročník oblíbené časovky do vrchu, nesoucí název Českolipské Kozly. Start je tuto neděli 21. května v České Lípě u koupaliště, cíl pro dospělé kategorie je pak po 8,2 km na vrcholu kopce v obci Taneček. Pro mládežnické a dětské kategorie jsou opět připraveny zkrácené tratě, ve variantách dle věku, děti do 10 let mají připraveny okruhy po rovině. Prezentace v areálu koupaliště Dubice začíná od 9.30 a první kategorie vyrazí na trať od 11.30.

Historický rekord časem 0:14:58 drží reprezentant ČR Kryštof Bogar z roku 2013. Velké souboje se ale dají očekávat také v mládežnických kategoriích, kde by svoje schopnosti měly ukázat cyklistické naděje v domácích barvách klubu MS AUTO.

Časovka do vrchu je součástí Českolipského silničního poháru a je jeho třetím dílem a příležitostí k nasbírání potřebných bodů do celkového hodnocení seriálu. Závod je především prověrkou vrchařských schopností a dovedností (stoupání na Kvítkov, Kozly a Taneček). Jako vždy, akce je přístupná pro veřejnost, zúčastnit se může každý příchozí, libovolného věku. Celý závod se uskuteční za podpory města Česká Lípa a Jizerských pekáren.
 

Nahoru