10. výročí od povodní

Cyklisté MS AUTO slavili mistrovský titul i další úspěchy

Verze pro tisk |

Další titul Mistra ČR ve své věkové kategorii vybojoval závodník MS AUTO Vladimír Novák a získal ho v závodě do vrchu Ještěd. Novák si s přehledem poradil s konkurencí a závod ve své kategorii masters ovládl.

Ve spanilé jízdě pokračovali na dalších závodech i ostatní členové týmu. V krásné časovce v Železném Brodě, zakončeném stoupáním na Bozkov, se poprvé v červeno žlutém dresu představil talentovaný junior Pavel Medřický a kvalitní čas mu přinesl i premiérové vítězství. V závodě se mimořádně dařilo i dalšímu vítězi své kategorie, Rudolfu Reicheltovi. Famózním časem se blýskl Jaromír Svoboda, který zažívá životní sezónu a na druhém místě podlehl pouze profesionálovi z týmu Elkov Author, Jiřímu Šormovi. Neméně usilovně se závodilo i v dětských kategoriích, kde uspěli všichni mladí, včetně vítěze nejmladší kategorie Dominika Makovce.

Tradiční skalický DAAK tour byl v letošním roce ovlivněn zimou, deštěm a množstvím defektů na hlavní trati. Vynikající part opět sehrála dvojice Svoboda a Reichelt, oba si přijeli pro druhá místa ve svých nabitých kategoriích. Navazující dětské závody ukázaly dobrou připravenost mládežnické základny MS AUTO, když vítězství si odvážejí bratři Kmochové a Tobiáš Vondra.

Na 600 závodníků se představilo na monstrózní akci Tour de Zeleňák v Rumburku. Ani českolipští cyklisté nemohli chybět a šest z nich se zúčastnilo premiérové nejdelší verze závodu o délce 106 km, ze které se vyhodnocovala soutěž družstev. V této prestižní soutěži vybojovala ekipa MS AUTO třetí místo za týmy Rohozec Amulet racing a RK Endspurt Cottbus. Na úspěchu se rovným dílem podílela šestice ve složení Svoboda, Veselý, Reichelt, Semerád, Novák a Hanus. V rámci doprovodného programu dětských závodů na náměstí oslavil své první vítězství v životě starší žák Martin Semerád, dařilo se i Mikuláši Kmochovi a Tobiáši Vondrovi.

Uplynulý víkend byl ve znamení vrchařských časovek, které účastníky zavedly do malebných zákoutí našeho kraje. Závod Lužický hrb, organizovaný Janem Valešem, se vrátil ke své původní trase, začínající v Rousínově a v první polovině vedoucí lesem. Božské ticho a tu a tam houbaři, to vše bylo svědkem vítězných jízd Miroslava Hanuse, Pavla Medřického, Martina Lamače a Mikuláše Kmocha, které měly společný cíl na parkovišti na Luži. Svými „leteckými“ časy potvrdili své vrchařské kvality opět Jaromír Svoboda a Rudolf Reichelt, kteří usilují i o vítězství v celém poháru.

Zatímco na Lužickém hrbu bylo příznivé počasí, o den později na tradičním Pahorku museli počítat jezdci s deštěm, zimou a mokrými silnicemi. Ani to však neodradilo pravidelné účastníky a závod do krutého a navíc rozbitého stoupání na Slunečnou mohl být odstartován. Nejrychlejší čas dne předvedl talentovaný Jakub Hrubý z KCL Kooperativa Liberec, který by měl v příštím roce posílit řady jezdců týmu MS AUTO. Ti se opět blýskli cennými umístěními. Pro zlatý pohár si přijel Miroslav Hanus, Pavel Medřický, Adam Janda, Martin Lamač a mezi dětmi pak Mikuláš Kmoch a Tobiáš Vondra.

Do konce sezóny zbývá absolvovat ještě tři závody. Cyklisté z České Lípy budou na každém z nich chtít obhájit své pozice a završit tak sezónu, která bude patřit k těm nejúspěšnějším v bezmála dvacetileté historii klubu. Je potěšitelné sledovat výkonnostní růst mladých talentů, ve kterých leží budoucnost tohoto sportu, stejně jako přivítat zpět mezi sebou, již v dospělém věku, své původní odchovance, kteří se ke kolu, jako ke své lásce a vášni, vracejí.

 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru