Českolipští tenisté uspořádali kvalifikační turnaj

V sobotu 22.4.2017 pořádal spolek tenistů TC Hornets Česká Lípa ze Slovanky kvalifikační turnaj TSC 2017 výkonnostních tenistů, který měl rozhodnout o 4 hráčích, kteří postoupí do Tenis Slovanka Cup 2017 (dlouhodobá soutěž 32 jednotlivců).

Do turnaje se přihlásilo 15 účastníků. O 4 volná místa se bojovalo ve 4 skupinách (3 skupiny po 4 hráčích a 1 skupina po 3). Do turnaje se přihlásili hráči a hráčky, kteří nedosáhli v loňské sezóně dostatečný počet bodů pro TSC 2017 anebo noví hráči a hráčky, kteří dlouhodobou soutěž nehráli. Na turnaji se představili i dva noví mladí talenti z tenisového klubu TK Slovanka Česká Lípa. Soutěžící, kteří nepostoupí z této kvalifikace, budou hrát soutěž Tenis Slovanka Open 2017 (dlouhodobá soutěž 24 jednotlivců).

Počasí letos zatím tenisu nepřeje. Teploty se pohybovaly celý den okolo 10 stupňů, místy tenistům znepříjemňoval život studený vítr a naštěstí déšť ustal před začátkem turnaje a už se nevrátil. Občas na nás vykouklo aprílové sluníčko a bylo potřeba se na hraní tenisu správně obléknout. Po losování mohl být turnaj řádně zahájen a nejprve probíhali souboje ve skupinách každý s každým na 1 vítězný set.

Po soubojích ve skupinách postoupili hráči a hráčky do tenisového pavouka. Skupiny ukázaly, kde bylo možno hledat favority pro postup do TSC. Nejvyrovnanější byla skupina A, kde se tři hráči navzájem porazili.

Ve vyřazovacím pavouku se nejprve hrálo osmifinále hráčů z druhých a třetích míst ve skupině. Zde už není prostor na zaváhání. Favoriti v tomto kole postoupili a nevyrovnanější utkání bylo mezi Milanem Sklenářem a Gustavem Süssnerem, kde rozhodl tie-break.

Další kolo (čtvrtfinále) bylo kolem posledním. Účastníci se rozhodli turnaj nedohrávat do konce z důvodu velké zimy a času. O postupujících do TSC 2017 rozhodly vítězné zápasy čtvrtfinále, které jsme hrály z časových důvodů do 5 vítězných game.

První zápas vyhrál a postup ztvrdil Lubomír Skalka, který vyřadil výsledkem 5:1 Karla Janovského. "Černý kůň" Karel Půček porazil favorita Stanislava Mejzlíka 5:2. Patrik Pavlíček si zajistil postup nad nebezpečným Jirkou Stožickým vítězstvím 5:3. Velkým překvapením byl postup Milana Sklenáře, který výsledkem 5:1 vyřadil velkou favoritku Martinu Havrlíkovou. Na Martinu platila Milanova obranná hra a útočná Martina se trochu "vyházela". Celkové výsledky naleznete ZDE.

Turnaj skončil kolem 17 hodiny. Soutěžící si v průběhu pochutnali na tenisové pizze, která byla tradiční součástí turnaje. Poděkování zaslouží všichni účastníci za svůj statečný výkon v těžkých povětrnostních podmínkách. Soutěže na Slovance jsou na kurtech oficiálně zahájeny. Ostatní hráči a hráčky si mohou na kurty přijít zahrát i nesoutěžně. Přejme si jen lepší počasí.

Informace o tenisovém dění najdete na našem turnajovém webu: http://tenisslovanka.cz/tenis/ případně pro soutěžní hraní a trénovaní vašich dětí: http://tenisslovanka.cz/tkslovankacl/