Bitva ocelových desetibojařů 2013

Verze pro tisk |

O víkendu 12. a 13. října se v České Lípě sešla početná skupina desetibojařů, aby se utkala v posledním závodu této sezony.

Pozdní termín a především špatné počasí, které před zahájením závodu panovalo, sice část atletů odradil, ale dost z nich si nenechalo ujít příležitost startovat na této akci. Mnozí z nich jsou pravidelnými účastníky desetibojů v České Lípě.

Kvalitní výkony jsme viděli především v dorostenecké kategorii, kde padla hranice 5000 bodů hned dvakrát. Vítězem v této kategorii se stal David Monzar Z AC Jablonec vynikajícím výkonem 5597 bodů a druhý byl domácí Patrik Stupka, který si výkonem 5007 bodů vylepšil osobní rekord. Absolutně nejvyššího bodového zisku 5692 bodů dosáhl vítěz kategorie mužů Roman Pulíček také z AC Jablonec. Druhé místo vybojoval českolipský Zdeněk Pleva.

V kategorii Juniorů putovalo vítězství do Lovosic zásluhou Ondřeje Lacka, který nasbíral 4731 bodů, a vítězem žákovské kategorie se stal další z jabloneckých závodníků Vítek Monzar. Ten nashromáždil 3967 bodů. Druhé místo potom zůstalo doma zásluhou Kuby Efflera. 

Kategorii žen opanovala zkušená závodnice a dlouholetá opora ženského družstva AC Česká Lípa Kamila Ajšmanová, která v sedmiboji nasbírala 3077 bodů, a v kategorii starších žákyň zvítězila domácí Christina Černá ziskem 2462 bodů.

Vedle kvalitních vícebojařských výkonů předvedli závodníci i kvalitní výkony v jednotlivých disciplínách a padaly i osobní rekordy, což v tomto období nebývá příliš časté. Tomu napomohla jistě velmi příjemná atmosféra, o kterou se společně zasloužili pořadatelé z domácího athletic clubu a zúčastnění závodníci, ale také sponzoři, bez jejichž přispění by se celá akce mohla těžko uskutečnit. Největší podporu pořadatelé našli u firmy Lipex PLUS a města Česká Lípa, ale cenami přispěli i mnozí další.

Vzhledem k tomu, že podzimní termín nebyl příliš výhodný, další ročník by se měl konat již v květnu příštího roku. 

alt
Nahoru