Vladimír Hron a UDG zpestří Otvírání Máchova jezera

Verze pro tisk |

V sobotu 20. května se na hlavní pláži Máchova jezera v Doksech uskuteční tradiční Otvírání jezera. Letos celé na téma pirátů, kde si na své kromě dětí přijdou i dospělí. Atrakce, soutěže, taneční a hudební vystoupení vyvrcholí účastí hudebníka a baviče Vladimíra Hrona a pop-rockové skupiny UDG.

Loňské karlovské téma letos vystřídají piráti. Slavnostní otevření jezera s piráty proběhne ve 13.00 hod., kdy po slavnostním pirátském vstupu a odemknutí jezera odstartuje odpolední program pro všechny věkové kategorie. Děti v pirátském převleku se mohou zúčastnit hledání pokladu nebo se zdarma svézt na parníku, který tento den bude jezdit pouze za poloviční jízdné. Děti, které si nestihly převlek připravit, budou moci navštívit kreativní stan a masku si samy vyrobit nebo si ji nechat namalovat na obličej. V celém areálu hlavní pláže budou k dispozici stánky s občerstvením, hračkami, balonky, zmrzlinou a vším, co k takové akci patří. Nafukovací matrace, oblíbená zábava všech aktivních dětí, budou tentokrát na dvou místech.

Na hlavním pódiu je připraven doprovodný program, který začne vystoupeními místních mateřských školek. Následovat bude velká pirátská show pro děti s kačerem Rolandem, vystoupení pěveckého sboru Babíny di Doksy, své umění předvedou děti z taneční školy Enliven a na úplný závěr jsou připraveny dva koncerty. Na hlavním pódiu bude od 15:00 hod. bavit návštěvníky skvělý hudebník a bavič Vladimír Hron. Od 17:00 hod. vystoupí pop rocková skupina UDG.

Ve spolupráci s Regatou Máchovo jezero je pro návštěvníky ze Starých Splavů zajištěna na zahájení přeprava lodí. Loď odjíždí z přístaviště ve Starých Splavech ve 12.30 hod. Po celé odpoledne budou moci zájemci obdivovat krásy Máchova jezera a jeho bezprostředního okolí z paluby lodě, neboť Regata nabízí okružní jízdy lodí. Děti v pirátském budou mít přepravu zdarma, ostatní za sníženou cenu.

I letos se mohou lidé těšit na historický vláček, který je doveze přímo k Máchovu jezeru. Vyrážet bude z Turnova a přes Bakov nad Jizerou a Bělou pod Bezdězem se dostane až do Doks, odkud bude pokračovat ještě do České Lípy a vrátí se zpět do Doks. V 18:10 hod. bude znovu odjíždět z hlavního nádraží v Doksech směrem do Turnova. Vlakové nádraží je vzdálené od hlavní pláže vzdušnou čarou 100 m, takže se návštěvníci nemusí bát, že by přišli o část programu.

Poprvé se jezero v Doksech slavnostně odemykalo v roce 2004 na prvního máje. Vzhledem k tomu, že sezona začíná až koncem května a na prvního máje padal občas sníh, přesunula se postupně tato akce, kterou se letní turistická sezona zahajuje, do druhé poloviny května.
 

alt
Nahoru