Poslechnout si pár kapel pro dobrou věc. Proč ne?

Verze pro tisk |

A tak jsem se jedno čtvrteční odpoledne vydala do ZUŠ v České Lípě. O čem to vlastně žvatlám? 19. 10. se jedna úžasná studentka českolipského gymnázia, Káťa Walterová (mimo jiné skvělá saxofonistka a vůbec všechno), rozhodla navázat spolupráci s útulkem Bona v Kozlech a uspořádat pro něj benefiční koncert . Samozřejmě jsem u toho nemohla chybět!

Celá akce začínala v 15 hodin odpoledne. Já dorazila ve čtyři, kdy zrovna začínala hrát kapela Bewild. U vstupu do sálu byl stolek, kde jste za dobrovolné vstupné dostali keramickou kočičku od dětí z Lad nebo placku s logem akce nebo z vlastní výroby od Lucky Stratilové. Kromě peněžního příspěvku jste mohli darovat i krmivo pro pejsky a kočičky.

Jakmile jste vlezli do sálu, vyštěkla na vás pořádná psí výzdoba. Všude byly pověšené tlapky a obrázky. Nechyběl ani dětský koutek, kde se dětem věnovaly dvě sympatické slečny Týnka Holubová a Jíťa Jiráčková a každý zájemce si mohl vyrobit svého pejska nebo kočičku (taky jsem si jednoho pejska vyrobila). Pro řádný kočičí efekt jste si mohli nechat namalovat nosánek a fousky od Báry Mackové a Lucky Stratilové a s tím (i bez toho) jste se mohli vyfotit v profi fotokoutku Filipa Šváchy, do kterého dodal plátno výtvarný obor Jiřího Černého (který mimo to dodal i brože) a byl vybaven zvířecími kulisami. No prostě bomba!

Když jste z toho všeho dostali hlad, žízeň nebo vás prostě jen honila mlsná, bylo pro vás připraveno občerstvení z Cukrárny od Adélky. Celá akce končila v osm hodin a během té doby se na podiu vystřídaly čtyři kapely – již zmínění Bewild, Babubabu, Illusions a Mizmar. Mimo to proběhla dražba obrázků, které kreslily děti ze ZŠ Šluknovská. Na této aukci se vybralo 1016,-Kč a společně s příspěvkem od cukrárny a pěnězi vybranými za fotokoutek, dětský koutek, malování na obličej a za vstupné, brože, placky a výrobky dalo dohromady nádherných 9133,- Kč na pomoc zvířátkům. 

Samozřejmě se na akci podílelo mnoho dalšich lidí, všechny je Káťa vypisuje ve svém příspěvku zde. Myslím, že Kátě a všem, kteří se jakkoliv podíleli, patří obrovská poklona. Uspořádat něco takového není jednoduché, lidi málokdy dělají něco bez zisku jen tak pro pomoc, úsměv a dobrý pocit. Já osobně jsem si celou akci užila, jen dorazilo dle mého názoru poměrně málo lidí. Snad budeme mít příští rok šanci vylepšit to!

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru