Majáles na hradě Lipý nabídl od všeho dost

Verze pro tisk |

Majáles na hradě Lipý přilákal letos celou řadu návštěvníků všech generací. Nad celým dnem přebral záštitu Karel Hynek Mácha, který se dostavil osobně. V průběhu dne byl návštěvníkům nabídnut bohatý program, jemuž dominovala hudební a taneční vystoupení.

Hned v úvodu vystoupila romská hudební skupina Cínovci, která hned od začátku nasadila vysoké tempo. Tu vystřídala neméně řízná hudba skupiny Amare Čave, v jejímž čele stojí věkem dosud malý ale úrovní vystoupení vyspělý zpěvák, kterému nadšeně aplaudovali jeho rodiče i fanynky.

V průběhu dne se prezentovaly různé volnočasové aktivity, které jsou pořádány v České Lípě při DDM Libertin i jinde. Vedle extravagantní módní přehlídky a break dance zde proběhla také ukázka tai-či.

Prvomájový den se však oslavoval především hudební produkcí. Málokdy se podaří na jednom pódiu shromáždit tolik různých hudebních stylů. Zde se to povedlo a bylo to jistě ku prospěchu věci. Program byl vyvážený a přitom pestrý. Zastoupen byl bluegrass, jazz, muzikál, pop i alternativní rok.

Za zmínku stojí především vystoupení Low Attendance Band ZUŠ, který si své vystoupení náležitě užil, a jeho posluchači odmněňovali jednotlivé písně bujarým potleskem. Prokázali hudební preciznost spojenou se smyslem pro humor, s jakým nastudovali známé bigbandové melodie, ale také pásmo inspirované Milesem Davisem.

Celodenní zábavu završil koncert skupiny Papír, sklo, plasty. Právě ve chvíli, kdy se na pódiu skončila zvuková zkouška, se nad vodním hradem Lipý hustě rozpršelo. Koncert však zrušen nebyl, frontman kapely a moderátor celého dne Jiří Gottlieber pozval příznivce kapely přímo na zastřešené pódium, odkud si diváci mohli koncert vychutnat z jiné perspektivy. Když jsem se večer okolo KD Crystal vracel domů, potkával jsem lidi, kteří navštívili koncert Lucie Bílé, která se rovněž rozhodla prvomájový večer zaslíbený lásce strávit v České Lípě. Byl jsem však rád, že jsem zavítal právě na scénu hradu Lipý.

Nahoru