V České Lípě zápasili nejlepší tenisoví žáci

Verze pro tisk |

Tenisový klub Slovanka Česká Lípa pořádal na kurtech Městského stadionu v České Lípě celostátní tenisový turnaj staršího žactva kategorie B. Od 6. do 8. srpna 2020 bojovalo o trofeje 27 chlapců a 23 děvčat ve dvouhře a čtyřhře. Za příznivého počasí po celou dobu turnaje probíhaly jednotlivé zápasy, ve kterých zvítězil ten lepší.

První den tříhodinový souboj sehrála děvčata Amy Suchá z TK Sparta Praha s Aileen Farajpourovou z I. ČLTK Praha, kterou nakonec porazila ve třech setech Amy 3/6, 6/4, 6/3. Z chlapců bojovali 2,5 hodiny o vítězství Saša Sršeň z LTK Liberec proti Jonášovi Bradíkovi z TCE Hrádku nad Nisou, kde nakonec zvítězil Saša 6/2, 6/0 – tento výsledek vůbec neodpovídá boji, který celou hru provázel. Vítězem celého turnaje se stal Jan Rosický z TK Sportcentra Mladá Boleslav, který ve finále po 2,5 hodinách porazil Olivera Petra Burdu z SK Meteor Praha 7/5, 6/1. O třetí místa se podělili Daniel Novák z LTC Panorama Teplice a Matyš Kozlovský z TK Olympu Praha. Vítězkou dívčího souboje se stala Amy Suchá, která ve třech setech zdolala Valentinu Vachkovou z LTC Mladá Boleslav 3/6, 6/4, 7/5. O třetí místa se podělila děvčata Natálie Malá a Sarah Melany Fajmonová obě z TK Neridé Praha. 

10 párů chlapců a 8 párů děvčat svedlo boje o trofeje, kde zvítězil pár Štěpán Sklenička (TK Sparta Praha) a Matyáš Kozlovský (TK Olymp Praha) nad párem Patrik Žoldák (SK Hamr) a Oliver Petr Burda (SK Meteor Praha) 7/6, 7/5 o třetí místa se podělily páry Jan Rosický (TK Sportcentrum MB) s Danielem Kločurkem (TK Olymp Praha) a Ivan Pajer (TK LTC Děčín) s Danielem Novákem (LTC Panorama Teplice).

Děkuji personálu za zajištění občerstvení a správcům, kteří perfektně připravili kurty ke hře a byli k dispozici po celý turnaj.

Přijměte pozvání na další akce, které Tenisový klub Slovanka pořádá v na tenisových kurtech na Městském stadionu Česká Lípa:

Neděle 30.8. od 11:00 Celorepublikový turnaj v mini tenise (děti do sedmi let)
Sobota – pondělí 5. – 7. 9. od 9:00 Celorepublikový turnaj C – staršího žactva
 

alt
alt
alt
alt
Nahoru