Tříkrálový maratón pod bezednými koši 2018

Verze pro tisk |

V sobotu 6. ledna ve sportovní hale v Zákupech proběhla populární sportovní akce Tříkrálový maraton pod bezednými koši, kterou již potřinácté uspořádala Asociace Amatérských Sportovců Českolipska. Pro aktivní vstup do nového roku se rozhodlo přibližně osmdesát basketbalových nadšenců různé výkonnostní úrovně a jejich zápolení sledoval z tribuny zhruba stejný počet diváků. Účastníci byli jako vždy rozděleni do dvou družstev, která organizátoři na připomínku letošního stého výročí vzniku Československa pojmenovali Monarchie a Republika.

Utkání bylo zahájeno v osm hodin ráno a od začátku šla do vedení Republika. Tak to bylo celé dopoledne, ale odpoledne, kdy se kvůli velkému zájmu hrálo paralelně ve dvou tělocvičnách, se víc dařilo Monarchii. Po patnácti odehraných hodinách a dramatickém průběhu tak došlo k drobné historické nepřesnosti, protože po výsledku 1532:1504 se z výhry radovala Monarchie.

Ceny v individuálních kategoriích převzali Jan Hruška (Republika) jako nejlepší střelec se 157 body a Andrea Galvánková (Monarchie), která nejlépe střílela mezi ženami a zaznamenala 140 bodů. Jan Hruška navíc strávil nejvíce času na hřišti, 4 hodiny a 49 minut.

Akce proběhla v přátelské, ale patřičně soutěživé atmosféře. O tom, že maraton přilákal opravdu širokou škálu zájemců, svědčí mimo jiné skutečnost, že věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším účastníkem činil přes pětačtyřicet let.

Další informace o Asociaci Amatérských Sportovců Českolipska a o akcích, které pro všechny sportovní nadšence pořádá, lze nalézt na webové stránce www.aasc.cz. Na této stránce se zájemci také budou moci přihlásit k účasti v Tříkrálovém maratónu pod bezednými koši 2019.

Foto: Alena Šmídová

alt
alt
alt
alt
Nahoru