PINČES CUP 2017-2018 – série turnajů ve stolním tenise

Verze pro tisk |

Poslední měsíc v roce v lehce předvánočním čase uspořádal TC HORNETS z.s. Česká Lípa, spolek tenistů ze Slovanky, už tradiční turnaj ve stolním tenise v krásné hale stolních tenistů Česká Lípa, kde je příjemné prostředí se šesti stolně-tenisovými stoly. V sobotu 9.12.2017 se sešlo 19 amatérských soutěžících.

Turnaje ve stolním tenisu pořádá spolek už od roku 2014 a vždy se scházelo od 15 do 28 účastníků. Přes zimu si tenisté ze Slovanky dávají trochu oddych od náročné sezóny a tyto turnaje jsou zpestřením. Každou zimu byly uspořádány dva turnaje ve stolním tenisu a pořádaly se turnaje v tenisu na antuce v Kosmonosech. Letos jsme se rozhodli nepořádat přes zimu tenisové turnaje a přidat minimálně jeden stolně-tenisový turnaj, aby se za zimu odehrály tři turnaje, možná také čtyři (každý v jednom zimním měsíci).

O turnaj je vždy zájem a není problém se sháněním účastníků. I na tento termín se přihlásil dostatek zájemců. Pomohl spřátelený rodinný klan z Doks, který přivedl 6 účastníků. Jako každý turnaj byli pro hraní k dispozici hráči s menší herní kvalitou, tak i výborní amatérští stolní tenisté. Turnaj měl několik favoritů, kteří nakonec potvrdili své kvality. Jako systém byl zvolen nejspravedlivější varianta. Sehrání zápasů každý s každým a určit pořadí.

Hráče a hráčky čekalo 18 zápasů na dva vítězné sety do 11 bodů. Začalo se po deváté a zápasy někdy trvají od 10 do 20 minut. Čekalo nás 171 zápasů. V turnaji byly také dvě ženy, tři dorostenci (15 a 17 let). Celý turnaj byl sehrán za 4 hodiny a pro hráče a hráčky to bylo fyzicky náročné. Každý se snaží vyhrát a dát do zápasů, co umí. Bylo připraveno i malé občerstvení a skoro na něj nebyl čas, protože zápasy následovaly brzy po sobě. 

A jaké byly výsledky? Na pátém místě skončil obranář z Doks Vladimír Kutílek, čtvrtý byl vynikající tenista Štěpán Skrbek. Na „bedně“ se na třetím místě zaslouženě umístil nejstarší hráč Antonín Lačný. Na druhé místo se s jednou prohrou probojoval zkušený a pravidelný účastník našich turnajů Jaroslav Myslík. Vítězem turnaje se zaslouženě stal bez prohry a dvěma ztracenými sety Petr Liška.

Všichni jsme si velmi dobře zahráli a dobře se pobavili v přátelské atmosféře. O zápis výsledků a zdatný průběh turnaje se postaral hlavní sponzor turnajů v tenise a stolním tenise Petr Sršeň, který je, i ve svém věku, kvalitní soutěžní stolní tenista. Ačkoliv se to nezdá i stolní tenis je fyzicky namáhavý, a to nemusí soutěžící u tohoto sportu běhat. Je tam spousta pohybů a ohýbání pro celé tělo, takže po výkonech u zeleného stolu bolí hráče celé tělo. Určitě je to vhodný sport pro sportování rodin a nějaké pravidelné zimní sportovní vyžití. Všichni se už těšíme na další turnaj a zájemci jsou od nás srdečně zváni.

Informace naleznete na turnajovém webu: http://tenisslovanka.cz/tenis/ 

alt
alt
alt
Nahoru