Petr Čapek vítězem časovky v České Lípě

Verze pro tisk |

Poctivých 18,5 km čekalo na takřka stovku účastníků silniční Časovky jednotlivců, kterou připravili členové Sportovního klubu MS AUTO. Cyklisté v půlminutových intervalech startovali ze Staré Lípy směrem na Zákupy, Božíkov, Srní a Ramš. Pro mládežnické a dětské kategorie byly připraveny zkrácené tratě, formou hromadného závodu.

Jako první se představili nejmladší cyklisté, kde o vítězství bojovala bratrská dvojice Matyáš a Tobiáš Čepičkovi. Souboj v kategorii dětí do 10 let pro sebe vyhrál talentovaný Rostislav Synek před Štěpánem Kmochem a Dominikem Makovcem. Žákovské kategorie již měly trasu závodu shodnou s dospělými. Z úspěchu se mohou radovat domácí žáci Mikuláš Kmoch a David Kváč.

Hlavní závod se konal za příjemných povětrnostních podmínek. Úlohu favorita potvrdil amatérský mistr ČR Petr Čapek, který trať prolétl jako jediný pod 24 minut, průměrnou rychlostí vysoko přes 46 km/h. Díky tomu, že kromě Českolipského silničního poháru byla časovka zařazena i do středočeské a pražské ligy UAC, bylo startovní pole nesmírně kvalitní a celkově měl závod sportovní úroveň nastavenou hodně vysoko. Sportovní klub MS AUTO tímto děkuje městu Česká Lípa a Libereckému kraji za pomoc při realizaci tohoto závodu.

Na cyklisty klubu MS AUTO čeká nyní po čtvrteční časovce do vrchu na Maliník, uspořádat vlastní časovku do vrchu – tradiční Pahorek, se startem v Horní Libchavě. Opět je zvána široká veřejnost, včetně dětí a mládežníků. Tratě jsou vhodně odstupňovány dle věku závodníků a závod je také započítáván do celkového hodnocení Českolipského silničního poháru. Českolipští cyklisté klubu MS AUTO obsadí všechny věkové kategorie a pokusí se zabojovat a přidat další úspěchy do letošní sbírky vítězství.

Výsledky Časovky jednotlivců v České Lípě:
Muži do 29 let: 1. P. Zrůst (Ludvíkovice), 2. J. Svoboda (MS AUTO), 3. J. Pleva (CK Příbram), 5. M. Slavík, 6. H. Čepička (oba MS AUTO)

Muži do 39 let: 1. J. Vyplel (Author team Stoupno ), 2. P. Veselý (MS AUTO), 3. L. Horák (T-club)

Muži do 49 let: 1. J. Svoboda (CK Kolokrám), 2. K. Petera (Rohozec Amulet team), 3. R. Reichelt, 5. J. Semerád, 7. P. Nováček, 8. D. Štěpánek (všichni MS AUTO)

Muži do 59 let: 1. L. Vodička (CK Omlazení), 2. R. Kleiner (LAWI Granfondo), 3. R. Ščučka (Ski Paudera)

Muži nad 60 let: 1. M. Hanus (oba MS AUTO)

Junioři: 1. J. Merkout (Active tour cycling team), 2. K. Wünsche (Alcaton), 3. M. Ježdík (MS AUTO)

St. žáci: 1. D. Kváč (MS AUTO)

Ml. žáci: 1. M. Kmoch (MS AUTO)

Děti do 10 let: 1. R. Synek (Herby servis), 2. Š. Kmoch, 3. D. Makovec (oba MS AUTO)

Děti do 5 let: 1. M. Čepička 2. T. Čepička (oba MS AUTO)

UAC do 29 let: 1. J. Hradecký, 2. M. Thuma (oba SportRaces – Isaac team), 3. P. Mirovský (LAWI Stars Giant)

UAC do 39 let: 1. T. Kotrlík (LAWI Stars Giant), 2. O. Švanda (SportRaces – Isaac team), 3. K. Vaněček (CK Vinohradské šlapky)

UAC do 49 let: 1. P. Čapek (Sweep Ultimate sport), 2. J. Štefan (Úvaly), 3. J. Bryxi (AC Sparta Praha)

UAC do 59 let: 1. E. Rašev (CK Vinohradské šlapky), 2. P. Kobík (Eleven Cube riders), 3. S. Vohník (AC Sparta Praha)

UAC muži nad 60 let: 1. J. Burgr (CSK Markus), 2. J. Holas (Cyklopoint Jičín), 3. V. Lebeda (Sweep Ultimate sport)

UAC ženy: 1. V. Muchová (Čáslav), 2. K. Thumová (SportRaces – Isaac team), 3. L. Hellerová (Koloshop team)
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru