Na Sportovci roku 2019 zabodovali i borci z TJ Lokomotiva ČL

Verze pro tisk |

V kategorii „Kolektiv dospělých“ v anketě Nejlepší sportovec Českolipska 2019 se umístil oddíl volejbalu muži A na 1. místě. Ti skončili v 2. lize v sezóně 2018/2019 na 2. místě a v této sezóně 2019/2020 jsou prozatím na 1. místě.

Z tohoto oddílu slavil úspěch i Jan Pavlíček = mistr Evropy a vícemistr Evropy do 21 let, který obsadil 3. příčku v kategorii „Mimořádný sportovní výkon“. Ludvík Engel vstoupil ve svých 85 letech z 1. místa do „síně slávy“, a tak si toto ocenění přidá k ostatním vyznamenáním, která získal od Českého volejbalového svazu i Krajského volejbalového svazu během své sportovní činnosti.

Velký úspěch slavil i oddíl stolního tenisu. V kategorii „Trenér amatér“ se umístil na nejvyšší příčce Aleš Bayer, trenér mládeže - v současnosti nejlepší stolní tenista Lokomotivy „jen“ za B, což je k jeho hráčským kvalitám důkaz, že práci s dětmi upřednostňuje před svým osobním úspěchem a to je velmi cenné.

1. místo za „Mimořádný sportovní výkon“ si připsal Vladimír Milata ml., hráč mužstev KP 1, KP 2 a OP 1. Od zahájení soutěže v září 2019 už odehrál 139 zápasů, což je pro všechny 3 družstva, ve kterých nastupuje, povzbudivé a jedná se opravdu o mimořádný výkon.

V kategorii „Veterán nad 60 let“ obsadil 2. místo František Just = mistr Evropy pro rok 2019 družstev v Holandsku (kategorie 65-70 let), mistr ČR jednotlivců v roce 2017 a 2018, účastník Turnaje Mistrů na konci roku 2019 a výsledkově nejlepší hráč A mužstva v nejvyšší soutěži Libereckého kraje – divizi.

Starší žák Lukáš Motlík se v kategorii „Mládež jednotlivci“ umístil na 8. místě. Je skokanem roku mezi stolními tenisty Libereckého kraje = největší zlepšení výkonnosti mezi všemi hráči od žáků po muže.

Všem oceněným přejeme hlavně pevné zdraví a mnoho dalších úspěchů a děkujeme jim za skvělou reprezentaci Tělovýchovné jednoty. Děkujeme Městu Česká Lípa, Libereckému kraji, MŠMT a sponzorům za jejich podporu.

alt
alt
Nahoru