Liga škol se nesla ve znamení čarodějnic

Verze pro tisk |

Zhruba stovka mladých sportovců se sešla 30. dubna, na „čarodějnice“, na stadionu u Ploučnice, aby se utkala o vítězství v tradiční lize škol. Letos se tato soutěž konala pouze jednokolově, a na pořadu byl běh na 60 m, 400 m nebo 800 m a také míček nebo koule. To podle věku závodníků.

Letošní ročník proběhl sice poprvé bez spolupráce atletického klubu, ale zato se záštitou starostky České Lípy Ing. Jitky Volfové, s podporou dalších zástupců města a za spolupráce dalších organizací. Díky tomu mohli malí závodníci využít zdarma skákací hrad, shlédnout vystoupení skupiny Dance c.lock 7seven, nechat si čarodějnicky zmalovat obličej, vyzkoušet si trénink s vyznavači Spartan Race a užít si závěrečný ohňostroj.

Před závěrečným ohňostrojem však ještě proběhlo vyhodnocení nejlepších jednotlivců a škol. Jednotlivci obdrželi ceny od města Česká Lípa a poukázky na odběr zboží od firmy Hervis, nejlepší školy se mohly radovat z pohárů od firmy Ajeto a také dortů, které nejlepším školám věnovaly Jizerské pekárny. 

Závodníky ale především zajímalo umístění a výkony. Tak si představme alespoň vítěze jednotlivých kategorií. V kategoriích dívek zvítězili v kategorii potěr Adélka Hadravová, nejmladší žákyně Anička Ševčíková, mladší žákyně Míša Wortnerová, starší žákyně Blažena Menšíková a ženy Vendulka Ryšavá. Vítězi chlapeckých kategorií se stali v potěru Martin Štěpánek, nejmladší žáci Tobiáš Burda, mladší žáci Vojta Novák, starší žáci Štěpán Pícha a muži Ondřej Stehlík

Nejúspěšnější školou se i letos stala ZŠ Špičák, druhé místo vybojovala ZŠ a MŠ Klíč a třetí místo patřilo sportovcům ze ZŠ Pátova.

Nejdůležitějším výsledkem však byla skutečnost, že Liga škol i letos rozhýbala spoustu zájemců o sport z České Lípy a poskytla jim motivaci k dalšímu sportování. Kompletní výsledky najdete na www.liga-skol.cz.

Foto: Lukáš Procházka
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru