Karatisté SPORT RELAX mají z MČR WKF v olympiském karate 7 kovů

Verze pro tisk |

Klub získal nominaci na únorové Mistrovství Evropy do Soči. Nejlepší sezóna klubu. SPORT RELAX byl nejúspěšnějším českolipským klubem skončil na 11. místě ze 71 klubů.

Mistrovství České republiky ve sportovním olympijském karate WKF, pořádané v Karlových Varech, se dle šéftrenéra Pavla Znamenáčka vydařil, cíle splnili sportovci nad očekávání. "Byla to opět úžasná sezóna a troufám si říci, že nejlepší. Naše výkony nás vymrštily na 11. místo v úspěšnosti klubů. Naše malá výprava převálcovala silné kluby," okomentoval Pavel Znamenáček.

Výsledky MČR WKF najdete ZDE

Výsledky prvního dne:

Adéla Šinerová byla v plné přípravě na M ČR, která probíhala i 2x týdně v ranních hodinách spolu s Barborou Znamenáčkovou. Vše se podařilo a po silném potlesku v hale získává zlato a vybojovala si nominaci na únorové mistrovství Evropy do Soči!! Je to opravdu vybojovaná nominace na olympijské karate a také historický úspěch pro klub SPORT RELAX.

Barbora Znamenáčková odcvičila na parádní bronzovou medaili v juniorkách a doplnila tak medailovou sérii z významných soutěží. Barbora se nominovala i seniorkách, kde získává pro SPORT RELAX 5. místo v seniorkách. David Kavalír měl skvělou sezónu a potvrdil to i bronzovou medailí v silné juniorské kategorii. Bohužel v kumite musel odstoupit, jelikož si poranil palec u nohy. Božena Pavlasová získala v kategorii Masters cenné 3. místo.

V kategorii dorostu a junioři si titul Vicemistrů ČR odváží náš tým ve složení: David Minárik, Jakub Vavřinčik a Sodkherlen Ulziiorshikh. Tým seniorek měl chuť na zlato, a to před kamerami České televize, ale to překazilo zranění Nikoli Jůzové, která nenastoupila ani do individuální kategorie. "Jako trenér jsem rozhodl, že jen zacvičíme kata a bunkr vynecháme a tím jsme se připravili o titul," doplnil trenér Znamenáček. Skvělé 2.místo patří tak hostující Nikole Jůzové, Adéle Šinerové a Barče Znamenáčkové.

V Kumite (boji) jsme také obstáli s těmito výsledky:

Šinerová Adéla v dorostenkách 5. místo

Klimeš Jan v mužích 5. místo

V nedělních bojích žáků jsme si odvezli titul Vicemistryň ČR v kata týmu starších žákyň ve složení Vanesa Klimplová, Adéla Znamenáčková a Natálie Pokorná.

 

Mistrovství ČR FSKA 2017

1x zlato, 3x stříbro, 3x bronz,  celkem 7medailí

celkové pořadí klubů 8.místo

1.místo Adéla Šinerová kata dorostenky

2.místo Vanesa Klimplová, Adéla Znamenáčková a Natálie Pokorná kata tým starší žákyně

2.místo David Minárik, Jakub Vavřinčík a Sodkherlen Ulziiorshikh kata tým junioři

2.místo Barbora Znamenáčková,Nikola Jůzová a Adéla Šinerová kata tým ženy

3.místo Barbora Znamenáčková kata juniorky

3.místo David Kavalír kata junioři

3.místo Božena Pavlasová kata master

 

5.místo Barbora Znamenáčková kata ženy

5.místo Adéla Šinerová kumite dorost do 47kg

5.místo David Kavalír kumite junioři do 76kg

5.místo Jan Klimeš kumite muži nad 84kg

 

7.místo Jan Křesálek kata mladší žáci 7-9let  

alt
alt
Nahoru