Českolipský silniční pohár odstartoval

Verze pro tisk |

I v letošním roce se, navzdory známým nepříznivým okolnostem, díky úsilí Sportovního klubu MS AUTO uskuteční další ročník Českolipského silničního poháru. Ostrý start této soutěže proběhl formou časovky do vrchu Českolipské Kozly.

Navzdory nepřízni počasí zaznamenali pořadatelé rekordní účast za poslední roky. Je vidět, že cyklisté mají velkou chuť prodat svoji formu a najeté kilometry. Nejvzdálenější účastníci přijeli z Tábora, Pardubic nebo Moravské Třebové. Velmi potěšila i hojná účast v mládežnických a dětských kategoriích.

Program otevřel závod dětí na rovinaté trati kolem Dubického rybníku. Vítězně z něj vyšlo sourozenecké duo Vaněčkových z Prahy. Zajímavostí je, že na startu se sešly hned tři sourozenecké dvojice. Další částí sportovního programu byl závod mladších a starších žáků, s cílem u odbočky na Kvítkov. Trať dlouhá 2,2 km již byla okořeněna stoupáním, které bylo řádně cítit a které rozdělilo startovní pole na jednotlivce. Dobrou formu ukázal vítězný Matyáš Fanderlik z týmu Unlimited Czech team a mladý Štěpán Kmoch z Tri clubu Česká Lípa, který zvítězil mezi mladšími žáky.

Před startem hlavního závodu se spustil liják a zesílil severní vítr, takže bylo zřejmé, že podmínky nebudou příznivé pro atakování traťového rekordu. Na dramatičnosti závodu to však nic neubralo. Jasně nejlepším časem se blýskl Jaromír Svoboda z pořádajícího klubu, který 8,2 km dlouhou trať zdolal za 16 minut a 7 vteřin. K vidění však bylo vysoké úsilí u všech účastníků závodu, vždyť cyklisté museli na trati v nepříznivých podmínkách zdolat více než dvěstěmetrové převýšení.

O zaslouženou odměnu v rámci slavnostního vyhlášení se pak přičinily skvělé chutné produkty Cukrárny U Adélky z Kravař. Pořadatelé také děkují za podporu městu Česká Lípa a Libereckému kraji. Dalším pokračováním cyklistického seriálu, který má letos celkem 11 zastavení, je dvojzávod do vrchu Rašovka v malebné krajině v Podještědí.

Výsledky závodu Českolipské Kozly 2020:
Kat. A: 1. Jaromír Svoboda (Sportovní klub MS AUTO), 2. Matěj Rothe (Bitters Superior Cyklolive), 3. Lukáš Doležal (CK Kolokrám)
Kat. B: 1. Karel Vaněček (CK Vinohradské šlapky), 2. Jan Doležal (CK Kolokrám), 3. Miroslav Živný (KCL Kooperativa Liberec)
Kat. C: 1. Radek Plechata (Velo club Tábor), 2. Tomáš Kolařík (Cyklorenova Cvikov), 3. Tomáš Kubát (CK Kolokrám)
Kat. D: 1. Josef Semerád (Sportovní klub MS AUTO), 2. Petr Zajíc (Cyklo POKR Pardubice), 3. Jiří Aisbrych (TJ Stadion Louny)
Kat. E: 1. Václav Kopta (Velosport Favorit Bílina), 2. Miroslav Hanus (Sportovní klub MS AUTO), 3. Dalibor Homolka (Bohemie Nový Bor)
Kat. ženy: 1. Ivana Loubková (Cyklorenova Cvikov), 2. Monika Simonová (Cyklotrénink Fr. Trkal), 3. Jitka Raková (Česká Lípa)
Kat. junioři: 1. David Fanderlik (Unlimited Czech team)
Kat. kadeti: 1. Filip Bouzek (Unlimited Czech team)
Kat. dívky do 18 let: 1. Vendulka Ryšavá (AC Česká Lípa), 2. Daniela Svobodová (Unlimited Czech team), 3. Ema Kaštánková (Herby servis)
Kat. st. Žáci: 1. Matyáš Fanderlik (Unlimited Czech team), 2. Mikuláš Kmoch (TJ Lokomotiva Č. Lípa)
Kat. ml. Žáci: 1. Štěpán Kmoch (Tri club Česká Lípa), 2. Zdeněk Sedláček, 3. Dominik Makovec (oba Sportovní klub MS AUTO)
Kat. děti do 10 let: 1. Vilém Vaněček, 2. Adéla Vaněčková (oba CK Vinohradské šlapky), 3. Jakub Nádvorník (CK Kolokrám)

alt
alt
alt
alt
Nahoru