10. výročí od povodní

Českolipské Kozly celkově ovládl Rudolf Reichelt

Verze pro tisk |

Velký úspěch pro Sportovní klub MS AUTO dosáhl Vladimír Novák, který zvítězil ve své kategorii v dlouhé a technicky náročné časovce v Bělči. O den později pak v rámci hromadného závodu Bělečské okruhy dokončil na čtvrtém místě.

Ostatní členové Sportovního klubu MS AUTO připravili pro veřejnost již šestnáctý ročník oblíbené časovky do vrchu, nesoucí název Českolipské Kozly. Závod se uskutečnil v České Lípě u koupaliště v Dubici a připravena byla tradiční trasa na Kvítkov, Kozly, Kolné a cíl na Tanečku. Na dospělé kategorie čekalo stoupání o délce 8,2 km. Pro mládežnické a dětské kategorie byly připraveny zkrácené tratě, formou hromadného závodu.

Jako první se představili nejmladší cyklisté. Dramatický souboj pro sebe rozhodl nakonec Rostislav Synek před Štěpánem Kmochem a Dominikem Makovcem. Pochvalu ale zaslouží všichni, kteří se s nástrahami trati statečně poměřili. Žákovské kategorie již měly profil závodu výrazně kopcovitý. Do cíle v Kvítkově s náskokem přijel do cíle jako první po brilantním výkonu Mikuláš Kmoch. Za ním vybojovala stříbro talentovaná dvanáctiletá Klára Cebulová, která po dokončení svého žákovského závodu vyzkoušela i hlavní, dlouhou trať mezi dospělými.

Hlavní závod se konal za příznivých povětrnostních podmínek. Nejrychleji časovku prolétl Rudolf Reichelt o pouhé 3 vteřiny před Jaromírem Svobodou. Oba borci jsou z pořádajícího klubu. Celému závodu vládla pohodová atmosféra, která účastníky provázela i při slavnostním vyhlašování, nechyběl ani tradiční cyklistický dort pro děti a preclíky, jako pozdrav z Jizerských pekáren. Sportovní klub MS AUTO tímto také děkuje městu Česká Lípa za pomoc při realizaci tohoto závodu.

Na cyklisty klubu MS AUTO čeká nyní hromadný závod v Grabštejně, který je také započítáván do celkového hodnocení Českolipského silničního poháru. Českolipští cyklisté by opět měli obsadit všechny věkové kategorie, tudíž je předpoklad, že šňůra úspěchů bude i nadále pokračovat.

Výsledky časovky do vrchu Českolipské Kozly 2018:
Muži do 29 let: 1. J. Svoboda (MS AUTO), 2. M. Slavík (CK Kolokrám), 3. M. Hula (Vinohradské šlapky), 5. H. Čepička (MS AUTO)
Muži do 39 let: 1. M. Živný (KCL Kooperativa Lbc ), 2. P. Veselý (MS AUTO), 3. P. Živný (KCL Kooperativa Lbc)
Muži do 49 let: 1. R. Reichelt (MS AUTO), 2. K. Stodůlka (Koloshop), 3. J. Semerád, 5. D. Štěpánek, 8. P. Nováček, 9. M. Makovec (všichni MS AUTO)
Muži do 59 let: 1. M. Kudrnáč (Cyklopoint Jičín), 2. P. Lauda (Všetaty), 3. M. Kaštánek (Herby servis)
Muži nad 60 let: 1. M. Tuček, 2. M. Hanus (oba MS AUTO), 3. J. Peterka (Česká Lípa)
Ženy: 1. I. Slaměná (Volfartice), 2. K. Cebulová (Bitters Cyklofit), 3. D. Kmochová (Česká Lípa)
Junioři: 1. K. Wünsche (Alcaton), 2. P. Medřický (MS AUTO), 3. P. Kaštánek (Herby servis)
Kadeti: 1. D. Fanderlik (Herby servis)
Mladší žáci: 1. M. Kmoch (MS AUTO), 2 K. Cebulová (Bitters Cyklofit), 3. M. Fanderlik (Herby sevis), 4. Š. Kmoch, 5. M. Makovcová (oba MS AUTO)
Děti do 10 let: 1. R. Synek (Herby servis), 2. Š. Kmoch, 3. D. Makovec (oba MS AUTO)
Děti do 5 let: 1. E. Janečková (HIT), 2. D. Bartoš (Liberec), 3. O. Nádvorník (CK Kolokrám)

alt
Nahoru