Českolipské karate má za sebou nominační závody na MČR

Verze pro tisk |

Ve dnech 1.5. a 21.5. se v České Lípě konalo hned několik nominačních kol na Mistrovství České republiky v karate. V dopoledních hodinách představili své schopnosti začínající nadějete tohoto bojového umění. Naším nejúspěšnějším zápasníkem ze Shobu Academy se stal Robin Cenger, který bodoval v disciplíně Karate Agility, ve které bral první a druhé místo, a také v Kumite Baloon, ve které se umístil dvakrát na samé špici.

V disciplíně Kihon Ido se zadařilo Tomáši Fojtíkovi, pro kterého obsazené třetí místo znamená vůbec první získanou medaili na začátku karatistické kariéry. Turnaj byl úspěšný také pro Jana Veselého, který zabojoval v disciplíně kumite a po pátém místu v prvním kole si nakonec odnesl stříbrnou medaili z kola druhého.

Soutěž pokročilých, na kterou nastoupili bojovníci s pásy v zelené barvě a výš, si podmanili bratři Fedorčákovi a zejména Ondřej, který bral medaile ve všech kolech disciplín Kata a Kumite. Jeho umění Kata mu vyneslo druhé a třetí místo, v Kumite bral nejdříve třetí a následně též první místo. Zlatě to zacinkalo také v případě jeho bratra Jana, který bral zlato v disciplíně Kata.

Všem zúčastněným bojovníkům v kimonech gratulujeme a budeme se těšit na přehlídku jejich schopností na Mistrovství České republiky.
 

Nahoru