Českolipští karatisté uspěli na národním poháru

Verze pro tisk |

Závodní sezona se sice pozdě, ale přece rozjela, své síly s ostatními tak pravidelně měří i českolipští karatisté. Naposledy tomu tak bylo v sobotu 12.6. v Karlových Varech, kde se konal Národní pohár v olympijském karate. Cenné kovy zde pobrali karatisté z klubu Sport Relax i ze Shobu Academy.

Za Shobu Academy se závodů zúčastnila dvojice karatistů. Šimon Branda a Jakub Bošek oprášili svá kimona a nastoupili do zápasů, ve kterých se svými výkony snažili navázat na úspěchy z předchozích dvou ročníků, kdy bodovali v kategorii kata muži. V této kategorii nastoupili nyní, a doplnili tak pole čítající 12 borců. Díky rychlé výhře nad prvními soupeři postoupili oba českolipští zápasníci snadno do druhého kola. To ovšem přineslo prohru a vyřazení Jakuba Boška, který tak v konečném pořadí skončil na 7.místě. Šimonu Brandovi se naopak povedly i další zápasy, probojoval se až do klání o cenný kov, na jejichž konci se mohl radovat z bronzu. Gratulujeme a těšíme se na další výkony v podzimní části sezóny!

KARATE KLUB Sport Relax na závodech reprezentovaly Barbora a Adéla Znamenáčkovy. Vynikající výsledek a body pro postup na M ČR si zajistila BARBORA ZNAMENÁČKOVÁ , která vybojovala zlatou medaili v kumite ženy - 68kg. „Jsem velmi ráda, že po dlouhá době opět stojíme na tatami. Moc nám to chybělo a ve výkonech to bylo znát,“ zhodnotila závod Barbora, která přidala i parádní stříbrnou medaili v kata ženy.

ADÉLA ZNAMENÁČKOVÁ se cítila v kumite dobře, ale chyběl důležitý přípravný sparing se soupeři. Její cesta byla ukončena ve druhém kole, když soupeřku kontaktovala kopem mawashi-geri na hlavu. „Je mi velmi smutno a mrzí mě to, když se něco takového stane. Je to ale sport, a to k tomu patří,“ uvedla Adéla.

 

alt
alt
Nahoru