BOŽENA PAVLASOVÁ bude reprezentovat na MS SKIF

Verze pro tisk |

Členka karate klubu SPORT RELAX Česká Lípa bude reprezentovat Českou republiku na červencovém mistrovství světa v karate organizace SKIF v Hradci Králové, kde se zúčastní okolo 1500 soutěžících ze zhruba 55 zemí. Boženka bude startovat v kategorii Masters, tuto šanci dostala díky vítězství na domácím šampionátu.

Start v této kategorie bude v pátek 19.7. 2019
v 11:00-13:00 Eliminace
Finálový blok proběhne v 13:30-14:00

„Jsem velmi rád, že se šampionát bude konat právě v tomto městě, jde již o 13. šampionát této organizace. Pro šampionát je tu velká podpora," řekl předseda světové federace SKIF Nobuaki Kanazawa.

Připraven bude také doprovodný program, například ukázky bojových zbraní nebo prezentace japonské kultury a umění. Hradec Králové nahradil původně vybrané Tokio, které z důvodu příprav na olympijské hry 2020 pořadatelství šampionátu odmítlo. Světová federace nakonec pořadatelství přiřkla České republice a volba padla na Hradec Králové. Podle organizátorů k tomu přispěl především pozitivně hodnocený evropský šampionát, který se ve městě konal v roce 2017.

SKIF je největší organizací stylu šótókan, který je považován za tvrdou variantu karate. Má přes dva miliony členů ve více než 130 zemích. MS této organizace se koná od roku 1983. Mezinárodní olympijský výbor uznává Světovou federaci karate WKF, jež sdružuje téměř 200 zemí. V roce 2020 v Tokiu se karate poprvé představí na olympijských hrách.

Nahoru