Atletické juniorky nejlepší v kraji

Verze pro tisk |

V sobotu 26. května nastoupili českolipské juniorky ke druhému kolu krajského přeboru družstev v atletice. Kolo společně pořádají Liberecký, Královehradecký a Pardubický kraj, společné je i bodování, ale do českého finále postoupí nejlepší dvě družstva z každého kraje.

V prvním kole byla českolipská děvčata pátá, ale druhá v kraji, za třetím Libercem. Cíl pro druhé kolo byl jasný, uhájit druhé místo v rámci Libereckého kraje. Děvčata ve vyrovnané soutěži bojovala s příkladným nasazením. Boj o druhé postupové místo se ale nekonal. Děvčata se svým konkurentkám z kraje začala v průběhu konkurence vzdalovat, ještě chvíli před koncem byla dokonce druhá v absolutním pořadí za Vysokým Mýtem. V konečném účtování nakonec družstvo AC Česká Lípa skončilo třetí, když je ještě těsně předstihlo družstvo AC Pardubice, ale s dostatečným náskokem před tentokrát šestým Jabloncem sedmým Libercem. Třetí místo patří českolipským děvčatům i v celkové tabulce.

I když o výsledku rozhodl výkon celého kolektivu, zmiňme alespoň ta děvčata, která přispěla nejvíc. Nejvíce bodů opět přinesla Dominika Širlová, čtvrtá v disku a kouli a ještě pomohla ke druhému místu ve štafetě na 4x400 m. Anička Středová byla druhá v oštěpu a pátá v chůzi, druhá v chůzi a sedmá v oštěpu byla Lucie Peškařová, její sestra Tereza bodovala v disku oštěpu a kouli, nejlépe se ji vedlo v oštěpu, kde byla čtvrtá, a mohli bychom pokračovat dále, neboť svými body přispělo do konečného součtu 12 děvčat.

Tento víkend si od soutěží družstev atleti odpočinou, ale závodit se bude. V sobotu se utkají o tituly krajských přeborníků v Jablonci nad Nisou muži a ženy a v neděli bude bojovat v Mladé Boleslavi o krajské medaile starší žactvo.


 

Nahoru