Šachové mládí vybojovalo postup do extraligy

Verze pro tisk |

Mládežnické družstvo 1. Novoborského šachového klubu vyhrálo 1. ligu mládeže. Jedenáct kol sezony 2017/2018 prošli Novoborští bez porážky a druhý Spartak Ústí nad Labem předčili od tři zápasové body. Kromě oslav čeká úspěšný tým i podzimní postup do extraligy mládeže České republiky.

Náročná sezona odstartovala již na podzim minulého roku. Vstup se novoborským mládežníkům vydařil na jedničku. Říjnové čtyřkolo a listopadové dvoukolo prošli s velkou jistotou a usadili se do čela tabulky. V lednovém dvoukole se podařilo potvrdit podzimní formu, když dvě výhry ponechaly novoborský tým v naději na velký úspěch. Dlouhá přestávka do závěrečného dubnového trojkola jen zvyšovala tíhu okamžiku, takto blízko senzaci mladíci novoborského šachového klubu ještě nebyli.

“Naše poslední soupeře jsme nepodcenili a přesvědčivě jsme porazili Litoměřice 4:2, Libštát 4,5: 1,5 a Jablonec také 4,5: 1,5,” konstatoval po úspěšném závěru trenér týmu Jiří Jína. Jedenáct zápasů a jedenáct výher zasluhuje absolutorium. “Soutěž jsme vyhráli zaslouženě, náš tým byl celistvý a podával stabilně velmi dobré výkony,” hodnotí Jiří Jína. Sestava Václav Paulus, Kryštof Hofman, Jakub Šulc, Matěj Hurtík, Martin Habenicht, Julián Přenosil, Tomáš Sichrovský a Michal Papoušek předvedla vyrovnaný výkon, všichni přispěli velkým dílem k úspěchu.

Premiérový postup mládežnického týmu 1. Novoborského šachového klubu do extraligy mládeže České republiky bude nyní čas řádně oslavit, zároveň již přicházejí první plány do nové sezony. “Do české elitní osmičky chceme vstoupit v sestavě, která si to vybojovala,” předesílá manažer týmu Přemek Hofman.
 

alt
alt
Nahoru